En tiiä kuuluuko tänne mut laitan silti.. elikkäs en oikein keksi mitä ostais rakkaalle tyttöystävälle joululahjaks.. :/ et oisko jotai ideoita tai onko tiedossa jotai mikä ois tänä jouluna IN? Tyttöystävä on 17v.
Joululahja tyttöystävälle
mävaan
143028
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
mitähän sille ostais, mun pitäs ostaa 24v naisella jotain ku se on mullekki ostanu, en kyllä tiedä mitä, ajattelisin ettei sillä niin väliä kuhan jollakin muistaa.
Hanki vaikka joku kaunis koru tyttöystillesi.
Pitääkö sen olla kultaa vai kelpaako rihkama-korukin? Siinähän on aina riski ettei tyttöystävä tykkää siitä eikä silloin tietenkään käytä sitä, jolloin rahat menevät hukkaan. Vitosen korussa taas ei rahan menetys ole paha.
Mikä on kaikkein turvallisin ostos? Ranne-, nilkka-, korva- vai kaulakoru?
vaan mieluummin aito kulta/hopeakoru. Myös sellaisella korusarjalla kuin Kalevala Koru löytyy todella upeita pronssisiakin koruja, jotka ovat tänä päivänä erittäin suosittuja. Itse olen nainen ja minulla onkin hyvä kokoelma noita pronssikoruja. Pari niistä olen suoraan pyytänyt mieheltäni joululahjaksi.
Kysyit mikä koru olisi paras hankinta? Kaulakoru ja korvakorut on aina se tuttu ja turvallinen vaihtoehto mutta tuo miettimäsi nilkkakorukin oli kiva idea.
Varmasti tyttökaverisi tykkää, ostit hänelle sitten minkä tahansa lahjan sillä onhan se lämmöllä valittu sinulta juuri hänelle! :)
yhtäkkiä muistin, että hankimme mummolleni joululahjaksi Kalevala Korulta pronssisen rannekorun, jossa riippuu pieni sydän. Siinäkin on hyvä idea lahjaksi ja se rannekoru maksoi Sokoksella
n. 20 euroa, eli ei mikään lahjabudjettia kaatava hinta :D
takuuvarma lahja vinkki: koru! oli kyseessä korvikset, rannekoru, nilkkaketju, kaulakoru, sormus tms.. et voi mennä pieleen ostoksessasi.
naiset pitää koruista, kaikki ei niitä kehtaa pyydellä, vaikka joka toinen nainen sellaiseen haluaa (me naisissa oli just tutkittu tää juttu).
eli korukauppaan!
..mikä sen ihanempaa kun kantaa oman kullan ostamaa korua... =)
sitä on kiva esitelläkkin.
itsekkin oli ajatellu tuota korua jo pitemmän aikaa mutta en vaan tienny et oisko se järkevä..
Kiitos vinkeistä :)
Nuorelle naiselle joku nuorekas tuoksu, esim. joku mexx, esprit, puma tms..
Tuo koru on aina ihan hyvä, kuten kellokin, mutta jos tyttöystävä on kovin trenditietoinen, niin kannattaa tarkkaan kysellä mistä pitää..
Alusasut jne. on tietysti myös todella ihana, jos vaan saaja ei koe, ettei hänen omansa ole riittävän viehättäviä..
Lahjakortit on tietysti joskus myös käteviä, esim. hieronta (tai vaikka 10x..) ym, ym...
Tossa jotain..
Alusasut ovat vähän riskejä: olet sitten tasa varma oikeasta koosta! Jos tulee liian iso, likka ajattelee että aha pidät mua näin läskinä.
Jos liian pienet, likka ajattelee: aha, se haluais että oisin tätä kokoa... muijat vaikeita vai mitä? :)
Korut ja hajuvedet ok, varmoja valintoja, kuten myös ehkä joku sopiva kirja. Sormuksen kanssa vähän varovainen myös, ettei likka luule sen olevan jokin kihlavihjaus (ellet ole sitä sitten jotarkoittanutkin).
Osta dildo,varmasti tyttöystäväsi tykkää,kaikkihan siitä pitää :)
Voi voi, ite en oo ollenkaan varma koosta, ku menin ostamaan tyttöystävälleni lahjaksi alusasuja :/
Toivottavasti osui veikkaukset nappiin...
Itse en pitäisi hajuvettä kovinkaan varmana valintana, paitsi tietenkin jos tietää etukäteen mistä hajusta oma tyttöystävä pitää. On nimittäin liian suuri riski, että valitsee vääränlaisen, ja kun ne vedet ei mitään hirveän halpojakaan ole...
Ainakin oma tyttöystäväni on aika nirso hajuvesien suhteen, ja käyttääkin niitä todella harvoin, että taitaisi olla aika turha lahja jos sellaista menisin ostamaan...
Tyttöystäväni on 18, ja ostin hänelle rintaliivit, stringit, lahjakortin erääseen liikkeeseen missä hän tykkää käydä, ja sitten vielä suklaalevyn :)
Luulen että hän tulee pitämään noista lahjoista, lahjakortti ja suklaa ovat aina hyviä ideoita, tosin eivät kovin pitkäikäisiä. Alusvaatteita ei tosin kannata ostaa jos on sattunut seurustelemaan vasta vähän aikaa... tai no, riippuu niin paljon henkilöstä.
Koruhan on tottakai hyvä idea, se on tullutkin tässä esille moneen kertaan.
Sinä varmaan tiedät hänen makunsa parhaiten. Voit kysyä myös kultaliikkeistä neuvoa. Jos tyttö tykkää jostain korusarjasta (esim. Kalevala) niin voit ostella niitä jatkossakin ja lahjahuolet on ohitettu 10 vuodeksi. Jos korut alkaa tympiä niin sitten meet muotiliikkeeseen kysymään minkälaiset asusteet sopii niiden korujen kanssa (huivit, laukut, käsineet).
ite ostin muijalle lahjakortin lävistysliikkeeseen.
mun mielestä on ihan turha edes yrittää ostaa mitään koruja koska en tiedä et millasista koruista muija tykkää ja ei sitä viitti kysyä ku menee yllätys pilalle.
jos muija keräilee jotain tai on puhunu jostain tavarasta joskus ni sellanen sit pakettiin...
vaatteita en suosittele ostamaan... ei onnistunu ainakaa mulla :)