Mikä lehti olisi hyvä?

Nimetön

30 kotiäiti olis palailemassa pikkuhiljaa työelämään ja pikkasen tarttis näitten kotivuosien jälkeen päivittää tuota tyylitietoutta ettei nyt ihan tuulipuvussa tule lähdettyä töihin tai kaupungille.

Mikä olis mun ikäselle hyvä lehti lueskella? Sellainen josta sais vinkkejä pukeutumiseen, hiuksiin, miekkeihin. Kuitenkin pitäs olla pikkasen asiallisempaa ettei ihan mitään pintamuotia.

Työssä vaatteina olis sellasta normaalia toimistopukeutumista mut rennompikin kävis.

9

1001

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Michael Weiss

      EM.

      • nimetön edelleen

        Mielestäsi kotiäiti ei siis ole perillä niistä asioista?? Hm, kertoo jotain kotioloistanne???

        Ihan oikeesti millaisia muotilehtiä on?


      • sanna
        nimetön edelleen kirjoitti:

        Mielestäsi kotiäiti ei siis ole perillä niistä asioista?? Hm, kertoo jotain kotioloistanne???

        Ihan oikeesti millaisia muotilehtiä on?

        Cosmopolitanissa on aika vähän muotia loppujen lopuks. Trendi on parempi. Sitte on vielä se Muotimaailma (?).


      • cosmo

        Trendissä on hyviä konkreettisia vinkkejä ja kaikkia kivoja uusia trendejä joita voi sitten itselle soveltaa. Tai sit kokeile Gloria. Suosittelen kuitenkin trendiä.


    • **nainen**

      Me Naiset -lehti ei varsinaisesti ole muotilehti vaan naistenlehti. Jokaisessa numerossa on kuitenkin muotiosio, jossa on fiksuja ja tyylikkäitä ideoita, eikä ihan teini- tai pintamuotia. Suosittelen!

      Cosmopolitan ei välttämättä ole paras sinulle (liian teiniä), mutta Trendiäkin voisit ehkä vilkaista. Gloria voisi myös olla sopiva lehti, vaikka siinä onkin melko paljon "business-pukeutumista".

      • aloittaja

        Täytyy tutustua noihin.


    • varma valinta

      Se on oikeastaan ainut laadukas lehti ja sieltä saa hyviä ideoita. Vaatteet ovat vaan hirveän kalliita, että pitää ostaa vaan halvempia samantapaisia.

      • Trendi-tyttö

        Mielestäni Gloria on kyllä laadukas, mutta Trendi on vielä laadukkaampi. Ja kuten sanoit, Glorian vaatteet ovat hirveän kalliita. On Trendissäkin kalliita vaatteita, mutta siellä on seassa halpisvaateitakin.

        Gloria on mielestäni myös "kuivempi", Trendin jutut on kirjoitettu mielenkiintoisemmin. Mutta siitä on aikaa kun olen Gloriaa kunnolla lukenut, onhan kirjoitustyyli saattanut muuttuakin. Silti suosittelen lämpimästi kaikille Trendiä. Mutta muistakaa lukea tietyt jutut huumorilla ;)

        P.S. Cosmoa en suosittle kenellekään. Lehden sisältö: jonkun tähden tyylin esittely, ohjeita, kuinka saat seksikkäät hiukset/naaman/kropan, seksiohjeita, seksiohjeita, artikkeli tyyliin "näin koulutat miestäsi kuin koiraa" ja lisää seksiohjeita.


    • pidät

      Jos pidät ulkomaisista lehdistä niin In Style on paras (amer. versio, HUOM ei britti)! Tietenkään siitä ei ole shoppailuapua kun kamppeita ei saa Suomesta, mutta inspistä voi saada.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1910
    2. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      834
    3. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      787
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      258
      717
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      698
    6. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      669
    7. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      653
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      633
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      633
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      200
      626
    Aihe