Bootsit puvun kanssa

bootti

USA:ssa käytetään ainakiin tietyillä alueilla bootseja puvun kanssa. Miten Suomessa, onko tyylirikko ?

5

1249

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja..

      Afrikassa munat peitetetään lehdillä, jos niilläkään.
      Se, että Amerikassa pukeudutaan huonosti ei ole syy pukeutua samoin.
      Voit pitää puvun kanssa buutseja rennommissa tilaisuuksissa. Jos jalkaasi ne saappaat vetäset niin solmiota ei silloin pidetä.
      Ei herneitä parista ekasta rivistä:)

    • viiksisurffaaja

      Todellakin sopii mustat bootsit mustan puvun kanssa! Erittäin cool. Varmasti tulee kehuja ja haukkuja.

    • ManInBlackBoots

      Niukasti on kertynyt juttua aiheesta... Noiden viestien jälkeen on bootseja nähty linnassakin, saa nähdä miten tänä syksynä.

      Harvoin käyn pukujuhlissa enkä yhtään pidä pukukengistä. Olen pitänyt bootseja mustan puvun kanssa muutaman kerran. Pari naista on kehunut, negatiivista ei ole koskaan päin naamaa tullut, mutta voihan se olla ettei kukaan uskalla. Uskaltaisiko anonyymisti?

      Saappaat on siis aitoa käsityötä, arvokkaammat kuin monen normimiehen pukukengät ja arvonsa mukaan hoidetut, mustat ja hillitysti muotoillut.

      Junttia se voi olla, muttei kai mautonta. Makuhan se on huonokin maku... Ja sanotaan että säännöt pitää tuntea jotta niitä osaa tyylikkäästi rikkoa tjsp.

      Mielestäni mautonta on se, jos on kalliin puvun kanssa solmio Prisman alelaarista.

      • mord fustang

        Käytän python buutseja ja isoa vyönsolkea puvun kanssa säännöllisesti,hiukset huolitellusti rock ja pularit. ei oo kukaan haukkunu/arvostellu luulleet varmaa artistiksi.


    • vapaalla ok

      On ainakin bisnespukeutumisessa. Aika dorkan näköistä, jos joku on kuin teksasilainen öljypohatta. Jos muuten haluaa pitää pukua, niin miksei. Vielä stetson päähän niin a vot...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ajattelen sinua nyt

      Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu
      Ikävä
      64
      5602
    2. Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin

      Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti
      Ikävä
      20
      4217
    3. Yritys Kannus

      Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett
      Kannus
      17
      2906
    4. Oletko täällä mies?

      Mitä mietit? ❤️ varmistan vielä, että onhan kaikki ok meidän välillä?
      Ikävä
      153
      2181
    5. Mies kadonnut

      Kukas siellä kolarissa on kadonnut
      Kolari
      17
      1916
    6. Työkyvyttömienkin on jatkossa haettava työtä

      Riikalla ja Petterillä on hyviä uutisia Suomen työttömille: ”Toimeentulotuen uudistus velvoittaa työttömäksi ilmoittaut
      Perussuomalaiset
      126
      1749
    7. Eikö ole jo ihan sama luovuttaa

      Meidän suhde ei ikinä toimisi.
      Ikävä
      95
      1377
    8. Kerro jotakin kaivatustasi.

      Vaikka synkimmät salaisuudet jos tiedät. :) m
      Ikävä
      68
      1154
    9. Harmi, se on

      Mutta mä tulkitsen asian sitten niin. Olen yrittänyt, oman osani tehnyt, ja saa olla mun puolesta nyt loppuun käsitelty
      Tunteet
      17
      1126
    10. Maailma pysähtyy aina kun sut nään

      Voi mies kuinka söpö sä oot❤️ Olisin halunnut jutella syvällisempää kuin vaan niitä näitä. Se pieni heti sut tavatessa o
      Ikävä
      77
      978
    Aihe