Moiks. Olen alkanut kuuntelemaan netistä biisejä,mutta kun en näistä koneista hirveesti ymmärrä. Mulla on tällainen fujitsu siemens scaleo pa a64 320-60 ja jonkinlaiset kaiuttimet ja subbari. Kyssäri on se, että jos haluan tosi muhkeat saundit niin mitä pitää tehdä? Ostanko oikeat stereot vai voiko näiden tietokoneidenkin kautta saada hyvät soundit?? Äänikortti??
Laittakaa vähän apuja niin pääsen eteenpäin.
Laittakaa vähän apuja niin pääsen eteenpäin.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hyvälaatuisett stereot ja kytke tietokone stereoihin niin voit kuunnella netistä musaa niiden kautta.
Pärjäät ihan hyvin erillisillä tietokoneisiin tarkoitetuilla aktiivikaiuttimilla, joissa on volume-, basso- ja treblesäädöt. Ne eivät maksa maltaita ja niillä saa kohtuullisen hyvän äänentoiston. Älä kuitenkaan osta ihan halvimpia, mitä hyllystä löytyy. Subbari ei ole mikään hyvän äänentoiston tae, joten kaksi hyvää akt.skobea riittää... ellet sitten välttämättä halua tietokoneesi hyppivän basson tahdissa ;)
Jos taas haluat tietokoneestasi ulos erittäin hyvän äänentoiston, tarvitset erillislaitteet ja ne maksavatkin jo satoja euroja tai jopa yli tonnin.