no et sä kyllä

no et sä kyllä voi iskeä naista mitenkään, et sitten minkäänlaisillä repliikeillä, jos et miellytä naisen silmää ulkoisestikin.

sama pätee myös toisinpäin.

mukavia ja hauskoja ihmisiä on maailma pullollaan, mutta aina se ei johda ihastumiseen..

ei kaikkien nyt mitään barbeja ja adoniksia tarvi olla mutta kyllä se ulkonäkö näyttelee näissä rakkaudenasioissa aika suurta roolia - en siis tarkoita että suurinta.
31655
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vai niin..kyllä varmaan tai sitten ei.Mielestäni luonne,uskollisuus,ns.normaalit elämän arvot ovat tärkeimpiä,kuin ulkonäkö..voihan olla vaikka kuin komea tai kaunis..ja pää on tyhjä..tai sit liian täynnä itseään..tää nyt on minun mielipiteeni..

Äänestä

en ole oikein koskaan ymmärtänyt, että naisen(tai miehen) voisi "iskeä"... kyllä siinä vain on joku juttu, mihin ihastutaan. sen tietää melkeinpä heti, kun tapaa ihmisen että tunteeko vetoa vai ei. ja jos ei, niin ei siinä mitkään teennäiset iskurepliikit auta... itse sanonkin yleensä suoraan miehelle, että ei kiinnosta, jos ei kiinnosta.(en töykeästi, mutta ystävällisesti) en halua kiusata miestä turhaan, varsinkin jos se on harjoitellut juuri noita repliikkejä :), niin en viitsi kiusata turhaan, että antaisin ymmärtää jotain..

Äänestä
  • Niin se vaan on että kun tapaa tuntemattoman ihmisen niin ensin siinä huomaa ne ulkoiset puitteet. Jos ne ei jostain syystä miellytä niin sanat jäävät aika toisarvoisiksi. Valitattavasti ensin ei pääse kurkistamaan kenenkään pääkoppaan ja luonteeseen ja monta mukavaa tyyppiä saattaa karsiutua sen takia ettei ulkonäkö miellytäkään. Vaan ei täällä kukaan ole ulkoisesti täyellinen

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


voi mitenkään kirjoitti:

no et sä kyllä voi iskeä naista mitenkään, et sitten minkäänlaisillä repliikeillä, jos et miellytä naisen silmää ulkoisestikin.

sama pätee myös toisinpäin.

mukavia ja hauskoja ihmisiä on maailma pullollaan, mutta aina se ei johda ihastumiseen..

ei kaikkien nyt mitään barbeja ja adoniksia tarvi olla mutta kyllä se ulkonäkö näyttelee näissä rakkaudenasioissa aika suurta roolia - en siis tarkoita että suurinta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu