Milloin viimeksi näit?

tämän kokoisen parin kadulla? En tarkoita ihonväriä.

http://uk.sports.yahoo.com/050919/8/dr0p.html

Jouduit varmaan aika kaun miettimään eli milloinkohan täällä Suomessa yleinen mielipide hyväksyy lyhyen miehen ja hieman pitempien naisten suhteet? Ettei naisten tarvitsisi niin paljon hävetä ja tuoda huonoa itsetuntoaan esille. Keskieuroopassa tälliaset ovat ihan tavallisia joka päiväisiä näkyjä.
141876
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Esitäpä tuo kysymys lyhyille naisille, niin he ehkä lakkaavat toitottamasta: "Ei miehet niin pitkistä naisista pidä".

Äänestä

Tässähän nyt ei kuitenkaan ole kyseessä ihan tavikset:)

Ehkäpä Claude (170cm) on käyttänyt naisille tyypillistä rodunjalostuslogiikkaa ja hankkinut vähän pidemmän sutturan (178cm) lapsilleen äidiksi, jottei näiden tarvitsisi pelata puolustavana kk-pelaajana, vaan voisi loistaa kentällä jossain vähän hohdokkaammassa roolissa.

Äänestä
  • nainen, joka ei tajua jalkapallosta yhtään mitään, mutta ei se mitään. Eihän me täydellisiä olla.

    Äänestä

kadulla olisin nähnyt, mutta jouluna viimeksi, kun veljeni kävi vierailulla vaimoineen.. Vaimonsa taitaa olla vähintään 10cm pidempi häntä. Asiaan saattaa vaikuttaa velipojan paksu lompakko ja muuten komea ulkonäkö, mutta lyhyt hän on jokatapauksessa.

Äänestä
  • Hjallis Harkimon "exä "Leena surustelee nykyään itseään yli kymmenen senttii lyhyemmän miehen kanssa.Hmm.. Ei voi mitään,mutta kyllä se koomiselta näyttää ennemmin,kuin komeelta.

    Äänestä

  • Liina kirjoitti:

    Hjallis Harkimon "exä "Leena surustelee nykyään itseään yli kymmenen senttii lyhyemmän miehen kanssa.Hmm.. Ei voi mitään,mutta kyllä se koomiselta näyttää ennemmin,kuin komeelta.

    Yövuoro takana,sori;)

    Äänestä

  • Liina kirjoitti:

    Hjallis Harkimon "exä "Leena surustelee nykyään itseään yli kymmenen senttii lyhyemmän miehen kanssa.Hmm.. Ei voi mitään,mutta kyllä se koomiselta näyttää ennemmin,kuin komeelta.

    minuun liittyy? Tarkoitatko, että veljeni on koominen? Jos joku pätkä näyttää koomiselta, niin tuskinpa se tarkoittaa sitä, että kaikki olisi samanlaisia. Jos viestisi taas oli tarkoitettu ketjun aloittajalle, niin opettele laittamaan viestisi oikeaan paikkaan.

    Äänestä

se kuule naisille ratkaise se raha.. ei miehen pituudella enää sitten ole väliä jos miehellä on rahaa.

Äänestä

En kyllä katsonut kuvaa, mutta mun molemmat veljet on n. 170 pitkiä ja molempien vaimot niitä päätä pidempiä. Yhdessä ovat olleet viitisentoista vuotta toinen pari ja toinen 21-v ja köyhiä kun kirkon rotat!

Ehkä meikäläisillä on noi ARVOT vähän muualla kun pinnallisuudessa.

Naurattaa noi lompsajutut:D

Äänestä

Ei se ole yleisestä mielipiteestä kiinni, omassa tapauksessani minua lyhemmäksi kun ei helposti voi mennä koska olen 166cm ja miehet yleensäkin pidempiä. Johtunee aika paljolti siitäkin, että ainakin Suomessa miehet pukkaa olemaan aika pitkiä ja naiset lyhyitä, joten sitten vaan sattumalta toisensa kohtaavat. Aika vähän Suomessa mitään hirrrrveän pitkiä naisia on, yleensä silti miehet on pidempiä.

Äänestä

Tuollaisen näköistä paria en Suomessa ole nähny pitkään pitkään aikaan. Itse seurustelin vähän aikaa miehen kanssa joka oli muutaman sentin lyhyempi. Se suhde ei kauaa kestäny. Miestä vaivas se, että olen pidempi. Ei ole mun ongelma, jos miehen itsetunto on sen verran surkea ettei kestä pidempää naista.

Äänestä

Viimeksi näin vastaavan parin viikko sitten jossain tavaratalossa, nainen oli melkein päätä pidempi miestään. Mutta ei ihme, nainen oli niin pitkä (jotain 180cm, ehkä ylikin) että itseään pidempiä miehiä voi olla vaikea löytää. Joten miksei sitten lyhyempi? Myös omassa suvussani on yksi pariskunta jossa nainen on selvästi pidempi miestä ja samaten yksi tuttu mies tapaili jonkin aikaa itseään pidempää naista. No big deal.

Äänestä

En usko, että pituusero "väärään suuntaan" olisi tosirakkauden este, mutta tottahan toki katselen mielellään itseäni pidempiä miehiä, vaikka en itsekkään mikään hujoppi ole.
Tulisi vaan aikas maskuliininen olo katsoa poikaystävää alaspäin. Haluan tuntea olevani heiveroisempi ja näyttääkkin siltä.

Äänestä

Oon sentään aika usein keski-euroopassa käyny ja kyllä siellä on aika yleistä tai yleisempääkin kuin Suomessa että mies on naista pidempi. Sanoohan sen luontokin. Onhan miehet huomattavasti naisia pidempiä. Yli 2 metsisiä miehiä on paljon enemmän kuin yli 180cm naisia. Siis huomattavasti enemmän.

Mikäs huonoitsetuntonen pätikkä siel taas valehtelee?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


What can you see? kirjoitti:

tämän kokoisen parin kadulla? En tarkoita ihonväriä.

http://uk.sports.yahoo.com/050919/8/dr0p.html

Jouduit varmaan aika kaun miettimään eli milloinkohan täällä Suomessa yleinen mielipide hyväksyy lyhyen miehen ja hieman pitempien naisten suhteet? Ettei naisten tarvitsisi niin paljon hävetä ja tuoda huonoa itsetuntoaan esille. Keskieuroopassa tälliaset ovat ihan tavallisia joka päiväisiä näkyjä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu