Sauli Niinistö aivan ylivertainen tentissä

Suomelle parasta SAULI

Tässä tuli oikein hyvä mieli kun näki kuinka Sauli pisti luun kurkkuun tuolle tv toimittajalle.Ei voi mitään kyllä tässä miehessä on se presidentti jota maa kaipaa.Tarja Haonen oli ihan altavastaaja kun hän oli samalla tuolilla tentattavana.Me tarvitsemme miehen joka ei jää sanattomaksi ja ainoana tunnusti ajavansa ensin suomen etua kaikkien muiden suomalaisten kanssa.Tämä tunnustus antaa ymmärtää että hän on "meidän mies"eikä mikään klobalismin lähettiläs.Nyt on demareiden tästä vaikea enää paremmaksi vetää kun ei oo laittaa mitään peliin.

10

602

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • todellakin

      Sale toi hyvin kantansa esille miten isopalkkaisten on saatava entistäkin isompia palkkoja ja samaan aikaan köyhän on tehtävä entistä pienemmällä palkalla kilpailukyvyn säilyttämiseksi! Siis Sauli Niinistön ainoa tavoite presidenttinä olisi: Rikkaiden rikastuttaminen ja köyhien köyhdyttäminen nöyriksi rikkaiden rikastuttajaksi!

      • daa daa

        Sulla on mahdollisuus tienata kuinka pajon vaa ei kukaa sua estä .


      • kateutta
        daa daa kirjoitti:

        Sulla on mahdollisuus tienata kuinka pajon vaa ei kukaa sua estä .

        vaan oikeudenmukaisuutta. Ei ole kysymys vain minusta vaan kaikista! Kaikki varallisuus syntyy työnteosta ja sitä kertyy aina tietyn kokoinen "kakku" jota jaetaan. Jos jotkut rohmuavat kakusta liian isoja paloja, muille jää liian vähän. Toisaalta tasaisempi (ei tietenkään aivan tasainen) jako synnyttää suurempaa talouskasvua ja isompia kakkuja jaettavaksi tulevaisuudessa, tästä on kysymys!!!!!!


      • mene
        kateutta kirjoitti:

        vaan oikeudenmukaisuutta. Ei ole kysymys vain minusta vaan kaikista! Kaikki varallisuus syntyy työnteosta ja sitä kertyy aina tietyn kokoinen "kakku" jota jaetaan. Jos jotkut rohmuavat kakusta liian isoja paloja, muille jää liian vähän. Toisaalta tasaisempi (ei tietenkään aivan tasainen) jako synnyttää suurempaa talouskasvua ja isompia kakkuja jaettavaksi tulevaisuudessa, tästä on kysymys!!!!!!

        mitä enemmän riskinotosta ja yrittelijäisydestä rangaistaan sitä vähemmän on yrittäjiä ja sitä vähemmnän on työpaikkoja.

        Suomessa kiikutaan jo siinä rajalla, että onko mielekästä ryhtyä lainsuojattomaksi yrittäjäksi.


      • ja huom!
        mene kirjoitti:

        mitä enemmän riskinotosta ja yrittelijäisydestä rangaistaan sitä vähemmän on yrittäjiä ja sitä vähemmnän on työpaikkoja.

        Suomessa kiikutaan jo siinä rajalla, että onko mielekästä ryhtyä lainsuojattomaksi yrittäjäksi.

        en puhunut yrittäjistä mitään!!!! Varsinaiset yrittäjät ovat tässä pelissä marginaaliryhmä! Niinsanottuja "johtajia" joiden palkkakehitys on ollut huimaa viimeisen kymmenen vuoden aikana, on moninkertainen määrä yrittäjiin verrattuna. Taitaa jo pelkästään valtion hallinnosta löytyä huomattavasti enemmän näitä johtajia kuin yrittäjiä!! Katsos, yrittäjiä on hyvin monenlaisia! Ei ole siinä mitään pahaa, jos yrittäjä pärjää hyvin, kunhan toiminta on moraalisesti kestävää, siis toiset huomioon ottavaa. Tunnen useita yrittäjiä, jotka maksavat kohtuullisen hyvän palkan työntekijöilleen ja arvostavat heitä muutenkin, eivätkä ainoana tavoitteenaan kerää vain itselleen hyvinvointia! Tämä on sitä yhteiskunnallista vastuuta! Itse toimin yksityisenä elinkeinonharjoittajana (ei vierasta työvoimaa) ja tiedän, ettei minun palkkaani kukaan ulkopuolinen korota, vaan se on aidosti ansaittava työtä tekemällä!


    • äänestän halosta...

    • ironmikes

      Oletko ihan tosissasi ja harkiten tappamassa täällä ihmisiä nauruun? Änkyttäjällä, leikkaajalla ja takinkääntäjällä on vain yksi osa vaaleissa ja se HÄVIÄJÄN osa.

      • paukku lakanaan

        mälkiä junia


      • siis Heikki Mälkiä
        paukku lakanaan kirjoitti:

        mälkiä junia

        se jääkiekkovalmentajako, siitäkö mikko näkee unta??


    • on epä

      aito harrastelija jonka vaalikampanjan ovat mainosmiehet rakentaneet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      51
      5876
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4605
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4362
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4141
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      92
      3746
    6. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      62
      3293
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2453
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2359
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2089
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      13
      1219
    Aihe