Näin se toimii ja on toiminut satoja vuosia ! tilanne vain kehittyy itsestään vain lyhyt katse ja sitten kohteliaisuutta, kärsivällisyyttä siihen voi mennä 2 vuotta ennen kuin hän tulee juttelemaan ! Älä sinä miehenä mene jututtamaan katso ohimennen ja hymyile, älä tuijota älä ! älä mene viereen istumaan, mutta mene esim metrossa hänestä eteenpäin istumaan. jos vain olet rehellisesti jo rakastunut älä pyydä leffaan ! se on virhe. Pyydä kahville tai teelle niin että se on lähellä ja paikka on siisti sekä älä utele vaan kuuntele juotte juomanne et pussaa et sano kädestä hei vaan toivotat hyvää päivää. Älä tyrkytä uusia treffejä se tulee itsestään ! Minä tiedän, tein sen ! ja viel" oo ain" rehellinen !! Muista sanonta yrittänyttä ei laiteta, meillä oli laivastossa suurlähettilään poika joka yritti pinkoa kaikki kääntyi sitä vastaan ja hän ei päässyt upseerikouluun ! pääsi toisella yrittämällä eli armeija venyi pikäksi !
Näin ! älä tyrkytä ole hyvä ja ihaile
Rakastuin
81585
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei kannata odottaa hissukseen kahta vuotta ihanaa naista. Hän on varmasti varattu sen kahden vuoden jälkeen. Pitää toimia silloin, kun on aika.
Alkuperäisen hidas taktiikka on siis aika huono nykymaailmassa.
Paljonkos" sitä ikää on ? Jos oletkin se joka lähtee ekasta yrittämästä mukaan ja paneskelee ! Niin en sitä tarkoita, sellaista ihmislaatua on kyllä paljon jotka menee sexiin heti vaikka kapakasta ! eikä siinä mitään vikaa ole ! he ovat vain sellaista ihmislaatua ! on ihmisiä jotka vaatii aikaa, eikä he käy kapakoissa kaljalla koska se ihmislaatu ei dokaa ! he kehittävät itseään täysillä ! eikä siinä hullunmyllyssä ajattele pikapanoa jonkun nuijan kanssa jolla ei ole mitään päässä ! ei kapakoissa käy kuin hölmöt ihmiset hölmöilemässä ! sekä alamaailma ! se ei ole normaalia elämistä jos tuntee kaipuuta johonkin likaiseen baariin vetämään jurrit ja kyttäämään panoseuraa. vai oletko kasvanut siihen että kaikki pian, koska sattuu panettamaan ? onko panokaverilla aids todistus mukana, vai olisiko sinusta viisasta pyytää sitä häneltä heti kun lääkäri sen todistuksen voi kirjoittaa, että voit olla varma että et kuole yhteen kapakkapanoon ? et voi ! vähintäin 1 - 2 viikkoa ja sitten on todistus ! olisit sitten kaverin kanssa sen ajan että hän ei käy panemassa muita välissä ? olisitko valmis ? ja muistutan että ihmiseen ei voi koskaan luottaa ! Mutta elä miten vain haluat ! minä elän niin kuin kerroin ! Se on elämäsi tärkein asia ei sitä saa kapakasta humalaisesta alkoholisoituneesta ihmisestä, vain alkoholistit käy juomassa ravintolassa ! se on totta, mutta totuudet unohtuu, kun on kunnon kusettajia jotka haluaa vain paneskella jurissa ! tottahan se on ! kannattaa tuntea pitkään ennen kuin edes aloittaa seurustelun !
!on!huh!taisi!osua!arkaan!paikkaan!kupla!puhkesi!voi!kauheaa!kaikki!on!aina!niin!julmia!mulle!*niisk*!
Voinhan minäkin olla väärässä, enkä sua halua kiusata tai loukata että pyydän anteeksi sinulta, voihan kaikki hyvätkin parisuhteet syntyä / tapahtua vaikka yhdessä illassa ja kaikki on ok ! Moi
Itse en muuten mitään yhden yön suhteita harrasta, joten älä syyttele ihmisiä, joita et tunne. Baareissa en käy, enkä etsi seksiseuraa.
Jos olet 16-v., niin kuin kirjoituksen perusteella varmaan olet, jaksat ehkä odottaa kaksi vuotta tekemättömänä.
Itse olen kuitenkin lähemmäs 30-v., joten en enää aio odottaa ikuisuutta miehiä. Toimin, jos mies ei toimi. Se ei vaan aina ole miehelle hyväksi, koska saatan valita jonkun toisen, jos mies ei saa mitään aikaiseksi. Nuoruutta ei ole ikuisesti ja keski-ikäisyys on aika nopeasti lähellä. Sellainen mies, joka odottelee kaksi vuotta on sosiaalisesti jotenkin rajoittunut, että en ole vain kiinnostunut sellaisesta. Ei se nyt niin pelottavaa voi olla se naisen lähestyminen, että siihen menee kaksi vuotta elämästä. Haloo!
Olessä yks vitun jääräpää ! sulle ei mikään mene jäkeluun ! sulla taitaa olla menossa kärsimysvuodet jolloin mikään ei onnistu ? eikö niin hölmö ? tai pahvipää ! sulla sliiraa olet kiukkuinen jota kukaan ei ota eikä panisi vaikka antaisit ! siksi kun avaat suusi on kaikkien päivä pilalla ! olet negatiivinen olento oikea narttu joka naukuu seksiä mutta mikään ei käy ! narttu on narttu ! Minä olen 46 v liikemies. on ollut rahaa ja tyttöystäviä 2 samaan aikaankin silloin kun vielä meno oli kovaa ! nyt olen rauhoittunut ja treenannut fitness urheilua vuodesta 1995 aktiivisesti, koska silloin lopetin yritykset, olin kulta ja rakennus , ravintola ja autonvuokrausalalla, mulle riitti liiketoimet nyt vain treenaan ja lähden seuraavaksi australiaan, oon käyny thaimaassa monesti siellä on hyviä naisia sekä Filipiineillä sieltä olisi vaimo tullut heti mukaan ! he ovat kiltteja ja seksikkäitä ihmisiä jotka ei vittuile yhtään ! Niin kuin te harvat suomalaiset akat, vittu sinäkin olet 30 v etkä tajuu vielä mistään mitään ! minä olen nähnyt kaiken paskan kärsinyt siitä sellaista kärsimystä mistä sinulla ei ole hajuakaan ! Mä oon 46 mutta olemus on 30 vuotiaan ! kyllä mä olen käynyt kapakoissa ja juonut ja rallästänyt ympäri maailmaa niin että meni yli 10.000.000 (kymmenenmiljoonaamarkkaa) sanotaan hauskanpitoon koska mulla ei ole niin hauskaa ollut koskaan ! Mutta se oli nuoruutta nyt en käy kapakoissa kuin eilen otin 2 pitkää lasia olutta ja poltin 3 mentholsikaria ja lähdin kotiin nukkumaan. Olen mä käynyt discoissa ,yökerhoissa vain tanssimassa senkin lopeti jo vuosia sitten, nyt vain yritän olla tasaisesti , mieti tätä aivoillasi pölkkypää
Mene jonnekin muualle häiritsemään tai psykiatriseen hoitoon!
Taidat tietää hoitopaikatkin ! HAH HAH HAH HAH Taitaa ola vankka kokemus olla hoidettavana !HAH HAH