192 työntekijää
http://www.verkkouutiset.fi/juttu.php?id=84419
http://www.verkkouutiset.fi/juttu.php?id=84419
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
... Ruotsin 349 ja muiden maiden 133 työntekijää.
...
"Tornion tehtaalla vähennetään työntekijöitä 192, OSTP-yksikössä Sorsakosken tehtaan sulkeminen mukaan lukien 63 ja konsernijohdossa sekä palveluissa Suomessa 58."
jostain syystä?
kuumaa kamaa?
http://www.raahe.net/keskustelu/viewtopic.php?t=5987&postdays=0&postorder=asc&start=28
Lopettakaa jumalauta täällä itkeminen jostaki saatanan outokummun irtisanomisista!!!Vittu ketä kiinnostaa ja kalevasta loput!!
Ainakin niitä, jotka ovat kykeneviä ajattelemaan muutakin kuin omaa napaansa, kuten sinä. Sitäpaitsi jos ei kiinnosta, kuka käskee itkeä siitä täällä? Sana on vapaa. mikä estää sinua aloittamasta oman mielesi mukaista ketjua.
firma hyvänsä, niin aina se on se 10% mitä tarvii kuluista pois.
Osoittanee sen, että ei johdolla ole tietoa tai kiinnostusta tutkia kaikista seurantavälineistä huolimatta, miten paljon sitä luppoa on. Ja missä.
Se menee vähän siihen tyyliin että kun ylitöiden määrä putoo tietyn prossan alle, alkaa olla tarve sanoa väkeä ylös.
onko tosi????
2010-2011...sen takia se uusi tiekin sinne tehdään!
Suomessa kuitenkin, joka lähti tälle omistajien vaatimalle tielle, elikkä laittamaan ammattitaitoa ulos talosta. Tuosta irtisanomishommasta voi olla montaa miieltä. "Kylmältä" puolelta on ennenkin lähtenyt päättömiä huhuja liikkeelle, joskin niissä onn aina ollut totuuden siementäkin. Siellä vain on niitä panikointieksperttejäkin jotka aiheuttaa tyhjää sähläämistä. Nykyinen plm. on kyllä jostakin syystä pyrkinyt olemaan hiljaa monesta asiasta..........??
tuossa talossa ei ole ollut mies muistiin luottamusmiestä!
kun ei itselläsi ole ollut muuta virkaa kuin märistä epäkohdista, eikä tehdä niiden korjaamiseksi mitään. Osta itsellesi vaippahousut, niin saat tulevaisuudessakin sontia omiin housuihisi, rohtumia pelkäämättä.
ovat paskoneet omiin housuihinsa! Mitä uutta?
suutasti.
Ketjun aloittaneen jutun päivämäärä???? Kohta aletaan ottaan lisää.
alkupään homo
että ketju oli aloitettu vuonna 2006, ei liene tällä hetkellä ajankohtainen, toivottavasti. Homoksi haukkuminen ei muuta tilannetta miksikään.
mitään auta,mut ketju kai jollain lailla aiheellinen...heikosti menee vai?
Kyllä täällä Kemissä on huoli myös outokummusta, kato kun nämä asiat ovat nivoutuneet yhteen monella tavalla, sama firma tekee ruuat molemmissa, huolehtii kuljetuksista, siivoamisista jne jne.
Uskoisin kirjoittajan olevan Tervolasta tai saattaahan se olla kemistä tai jopa torniosta, viesti kun ei kerro muuta kuin että aika tuttipulloikäinen noin örähtelee.
sovittu asiat ei duunarit valita kun tiedossa oli jo kauan sitten ja outokumpu tukee kaikessa kukaan ei jää kärsiin.
luottamusmiehet.
luottamusmiehiä???????????????vitut...yhtiön huoria ne on!
No voi kauhea paikka