mitä tehdä kun hiukset suorastaan tippuu päästä? niitä irtoaa joka välissä ja niitä löytyy aina joka paikasta. hiukseni ovat muutenkin todella ohuet ja monta kertaa värjätyt (joskus ollut vaaleat ja siitä asteittain värjätty tummemmaksi, nyt melkein mustat). muuten ihan hyvä kuntoiset. käytän vahvistavaa shampoota ja hoitoainetta.
mitä pitäs tehä?
mitä pitäs tehä?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Moi!
Voisit kokeilla hiuksiin vaikuttavia ravintolisiä, esim. Priorin tai Piimax biotiini. Itse syön lohkeileviin kynsiin jälkimmäistä, saa nähdä tuuhenevatko hiuksetkin samalla niin kuin pakkauksessa luvataan! Jos kokeilet ravintolisiä, muista, että vaikutukset näkyvät vasta parin kuukauden kuluttua.
-ruokavalio kuntoon
-onko niskat jumissa, veri ei kierrä päänahassa
-stressiä
-päänhierontaa
nämä autaa alkuun
Syö terveellisesti ja ehdoton vinkki: muista käyttää vähän rasvaa joka päivä. Itse en ennen käyttänyt juuri ollenkaan rasvaa,ja tukka oli ihan karmea. Nyt teen joka päivä voileivän, ja hiukset ei enää putoile. :)