Mistä johtuu, kun mies ei anna?

Miehethän ovat tunnetusti seksinnälkäisiä.. mutta ei meillä! olemme olleet parisuhteessa yli vuoden ja ei kertaakaan ole tippunut sellaista herkkua.. Olen kysynytkin häneltä, että onko vika minussa mutta hän sanoo ettei ole. Tyydyttää kyllä muuten käsin ja kielellä mutta seksiin asti ei mene.Mistä moinen voi johtua? Onko muilla samankaltaisia kokemuksia? Tiedän kyllä, että häntäkin panettaa mutta joku mutta matkassa on. Apua ja mielipiteitä otan mielellään vastaan molempien sukupuolien edustajilta.
71536
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

yli vuoden suhteessa eikä kertaakaan yhdyntää? Jotain vikaa on ja pahasti. Aikuisena naisena olet varmaan ottanut asian puheeksi? Onko joku uskovainen? Pelkää sukupuolitauteja? Ei seiso? Tulee liian nopeasti?

Anyway, ei oo normaalia. Vuoden seurustelun jälkeen ei voi olla kyllä muuta syytä kuin uskovaisuus tai joku "ensin naimisiin" -juttu.

Taitaa olla pilaa koko viesti?

Äänestä

Ensin valitetaan että vonkaa vaan pillua ja sitten kun ei vonkaa, ei käy sekään ?

Äänestä
  • on vain yksi nainen, joka milloin valittaa että mies vonkaa liikaa ja seuraavassa hetkessä valittaa, kun mies ei anna. Voi teitä idiootteja.

    Äänestä

Miehelläsi on toinen nainen, teidän suhteeseen on tullut arki, mies pitää sua ällöttävänä vaikka muuta valehteleekin, miehelläsi ei ole niin suurta seksiviettiä, meitä kun on katsos moneen junaan, mies kokee että sä et ole sille se oikea... Näistä on hyvä lähteä,,,

Äänestä

Tapailin joskus itse miestä, joka halusi aina antaa minulle suuseksiä. Ihanaahan se olikin, mutta aloin kaivata myös nk. normaalia seksiä. Mies ei kuitenkaan kyennyt yhdyntään ja tein omat johtopäätöksesi syistä. Miehellä oli pieni lapsi edellisestä suhteesta ja lapsi oli saanut alkunsa vahingossa heti suhteen alussa. Tämä kyseinen mies oli ilmeisesti normaalia herkempi, eikä ollut päässyt asian yli. Tämä raskaudenpelko ilmeisesti kummitteli taustalla Juttumme ei luonnollisestikaan toiminut kauaa, sillä minusta ei ollut terapeutiksi, mutta toivon että hän on vuosien kuluessa löytänyt ratkaisún tuohon ongelmaan.

Äänestä

Avauslauseesi pani vähän funtsimaan.

Voisiko olla niin, että et itse ole kovin aktiivinen sängyssä? Odotat vain, että hän tyydyttää sinut käsin tai suulla ja on sitten tyytyväinen kun pääsee yhdyntään asti. Ja itse makaat vain passiivisena, etkä huomioi häntä sen kummemmin.

Siinä tapauksessa miehesi voi ajatella, että olet niin tylsä seksikumppani, ettei homma pahemmin kiinnosta. Vaivattomampaa on vaikka purkaa paineet omin käsin.

Toisin kuin yleisesti luullaan, me miehetkin toivomme useimmiten enemmän kuin muutaman minuutin pikaisia.

Äänestä

Mitä jos hän onkin nainen? Tai entinen nainen?? Tai hermafrodiitti? (eli molemmat vehkeet) Tai erektio-ongelmia tai häpeää esim. munansa pienuutta tai käyryyttä tms?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nainen 24 kirjoitti:

Miehethän ovat tunnetusti seksinnälkäisiä.. mutta ei meillä! olemme olleet parisuhteessa yli vuoden ja ei kertaakaan ole tippunut sellaista herkkua.. Olen kysynytkin häneltä, että onko vika minussa mutta hän sanoo ettei ole. Tyydyttää kyllä muuten käsin ja kielellä mutta seksiin asti ei mene.Mistä moinen voi johtua? Onko muilla samankaltaisia kokemuksia? Tiedän kyllä, että häntäkin panettaa mutta joku mutta matkassa on. Apua ja mielipiteitä otan mielellään vastaan molempien sukupuolien edustajilta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu