Tanskan pääministeri ilmoitti eilen olevansa järkyttynyt. Anders Fogh Rasmussen ilmoitti olevansa järkyttynyt Tanskassa asuvien muslimien käytöksestä ja siitä kuinka he mustamaalavat Tanskaa maailmalla, maata joka on antanut heille ilmaisen asunnon ja sosiaaliturvan ja Suomen media vaikenee edelleen asiasta.
"Ole sanaton koska nuo ihmiset, joille me olemme antaneet oikeuden asua Tanskassa ja minne he ovat vapaaehtoisesti jääneet, ovat nyt kiertämässä arabimaissa herättämässä antipatioita Tanskaa ja tanskalaisia vastaan."
Tanskassa on nykyisin Euroopan tiukin turvapaikka ja maahanmuutto lainsäädäntö. Tanskalaiset ovat myös huomanneet sen, että lahjakkuudenvastustajat eivät integroidu.
Pääministeri järkyttynyt.
6
505
Vastaukset
- Tösen22
Asuin Kööpenhaminassa kaksi vuotta, Tanskassa on aivan liikaa maahanmuuttajia.
- Suavaitsematon
Suvaitsevaiset tanskalaiset saivat sen mitä tilasivat. Suomeakin arvostelivat, koska emme ottaneet tarpeeksi pakolaisia maahamme 80-90 luvulla. Onneksi meillä oli Eila Kännö ja hänen esikuntansa. Toivottavasti hallitus ymmärtää tiukentaa liberaaleja säädöksiämme oikein kunnolla! Suomalaiset eivät halua maahanmuuttajia tai pakolaisia keskuuteensa.
Suavaitsematon kirjoitti:
Suvaitsevaiset tanskalaiset saivat sen mitä tilasivat. Suomeakin arvostelivat, koska emme ottaneet tarpeeksi pakolaisia maahamme 80-90 luvulla. Onneksi meillä oli Eila Kännö ja hänen esikuntansa. Toivottavasti hallitus ymmärtää tiukentaa liberaaleja säädöksiämme oikein kunnolla! Suomalaiset eivät halua maahanmuuttajia tai pakolaisia keskuuteensa.
vain omasta puolestasi.
- myös monen
karvapää kirjoitti:
vain omasta puolestasi.
muun puolesta, jopa n. 90% kansalaisista vastustaa nykykäytännön mukaista vastikkeetonta loisien elättämistä.
- kansalainen.
myös monen kirjoitti:
muun puolesta, jopa n. 90% kansalaisista vastustaa nykykäytännön mukaista vastikkeetonta loisien elättämistä.
Onneksi noita äärisuvaitsevaisia, jotka ovat itseasiassa monessa suhteessa rasisteja, on vain muutama prosentti. Aikamoisen villiksi meno yltyisi, jos olisivatki enemmistönä. Näin ei onneksi tule käymään.
- "kati"
En ole käynyt Tanskassa mutta Ruotsissa olen.Sanoisin,että Ruotsi on vielä kusessa niitten mustapäitten kanssa,eihän ne tee kun pahojaan.Raiskaavat Ruotsalaisia tyttöjä sit oikeudessa leikitään hullua ja eivät saa tuomioita.Painuisivat sinne mistä ovat tulleet.Kyllä ne on todella röyhkeitä paskiaisia. Demarit Ruotsissa suosivat pakolaisia,ja taitavat suomessa tehdä samoin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.3732346IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk611816- 1541393
Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten131214Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää5021181Vastuunkantoa
Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu48925- 90864
- 71822
Ruohonpolttoa Suomussalmella
Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla42786- 28783
