Kylläpä on epäonnistunut valoristeys sauvonväylällä moottoriliikennetien ja prisman kohdalla.
Tervaharjulta päin saa molempia kaistoja ajaa suoraan ja toiselta käännytään valonuolella vasempaan.
Mitä silloin pitää tehdä kun olet vasemmalla kaistalla ja haluat ajaa suoraan, mutta palaakin vain vihreä nuoli vasemmalle ja takana oleva tööttäilee kun haluaisi kääntyä vasemmalle, mutta ethän sinä voi ajaa edestä pois, kun suoraa ajaville palaa punainen???
Ei varmaan auta, kuin nousta autosta ja vetää takana olevaa turpaan!!!
Sauvonväylän liikennevalot
3
842
Vastaukset
- Liikenteessä mukana
Tuota asiaa kannattais kysyä siltä viisaalta (Hyötylän Topilta) siellä tornitalossa kai hän oleilee. Sama mies suuressa viisaudessaan ohjailee kaikki Kemi:n liikennevalot kuulemani mukaan. Ja valoissa Punainen aalto toimii....
itte miettiny tätä samaa asiaa.. on pöljästi kyllä suunniteltu kaistajako ja valot.. ois voinu ottaa jären kättee ko tuollasia suunnittelee..
- lombardo
Söböliini kirjoitti:
itte miettiny tätä samaa asiaa.. on pöljästi kyllä suunniteltu kaistajako ja valot.. ois voinu ottaa jären kättee ko tuollasia suunnittelee..
Jep.
Samaa on tullut ihmeteltyä. Eikö jokin liikeennesääntö yms. asetuskin määrää, että nuolivalojen kohdalla tulisi olla ihan oma kaistansa, eikä samalta kaistalta voisi mennä suoraa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää2055054Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy374443Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas2002721Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171342310- 601921
Maailman laiskin eläin: persu
Persu ei ole eläessään laittanut rikkaa ristiin itsensä elättämiseen. Luonnossa tuollainen ei olisi mahdollista, mutta s1121811- 671794
- 2081664
Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1521222Martina tienaa itse rahansa
Ei tarvitse anella elättäjältään rahaa, ruokaa ja laukkuja.241964