Myrskyisää uutta vuotta...
Puolustaja
1235
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Mitä minun pitäisi katua? En mielestäni ole tehnyt mitään väärää.
Jo joo, mitä tämä uskontopalstan juttu täällä tekee? Sitä varten on uskontopalsta erikseen, että palavasilmäiset simeonit voivat siellä julistaa tuomiotaan täysin keuhkoin.
Mistäköhän Simeoni löytää kamelinkarvaa Suomen vihreästä erämaasta? Eikös näin talven tulolla ole kivempi pukeutua vähän lämpimämmin kuin heinäsirkkaviittaan?
Miksi Jumala olisi nyt kiinnostunut langettamaan vihansa Suomeen? Eihän Suomessa sen kummemmin asioita ole hoidettu kuin muissakaan maissa? Eikä ihmisetkään ole sen kummempia kuin muualla.
Mikä on Simeonin sanoma? Suomi puhdistuu kaikesta vääristyneestä aineksesta. Eikö asiat sitten ole mallillaan? Mitä tässä itkemään syntejä, en kuulu luettelon henkilöihin, joten odottelisinpa tässä rattoisia päiviä, jos voisin uskoa tuon suovan.
Oli ihan pakko sanoa, kun näin tyrkyllä oli.