saatatko silti olla katsomatta häntä? Voitko olla ihastunut johonkuhun, mutta et silti näytä sitä mitenkään? Ja kerro myös oletko vapaa tai varattu, tai siis miten se siinä tilanteessa vaikuttaa.
Jos joku nainen miellyttää sinua...
niin...
101508
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Sikäli kun jostakusta kiinnostun,niin se ei kyllä jää KENELTÄKÄÄN huomaamatta.Sitä paremmin tulee huomatuksi,mitä enemmän yritän peitellä,niin etten viitsi edes yrittää...sitä peittelyä,siis.
Vaan joskushan sitä voi kärähtää siitäkin (siis jos on kiinnostunut jostakin) kun alkaa hermoilla / kädet täristä / änkyttää kyseisen naisen läheisyydessä ;)
Niin ja kai sitä voi ihastua/kiinnostua jostakin vaikka olisikin varattu. Mitä en kuitenkaan ole. Vaan jos olisin varattu, niin tekisinkö aloitteita kiinnostavaa naista kohtaan? En ainakaan tähän asti ole tehnyt :)
Olen liian ujo tekemään alotteita, tai edes osoittamaan mielenkiintoni. Jos katseet kohtaa kerrankin, niin haluaisin painua maan alle...yleensä poistun paikalta, tai vähintään yritän olla katselematta kertaakaan enempää...vaikka ei siinä mitään väärää ole, päin vastoin.
Ujona on hemmetin hankalaa, varmaan luullaan, että olen joku itsekeskeinen paskiainen, kun en juttele tai katso päälle...kun en kuitenkaan ulkoisesti varmaan muuten ole kovin ujon näkönen.
Ja sinkkuhan olen...varmaan vielä pitkään, pitäs löytää keino avautua.
Riippuu ihan tilanteesta. Jos nainen on sen oloinen
ettei häntä kiinnosta, niin en minä ala väkisin tuijottamaan
ja itseäni tyrkyttämään.
Esim. salilla näkee näppärän näköisiä naisia, mutta
en minä siellä ala heitä kyttäämään. He ovat siellä
kuitenkin treenaamassa, joten antaa treenata rauhassa.
tuloksena ei valitettavasti tuota enää mitään ongelmia olla katsomatta kiinnostavaa ihmistä. Elekieltähän ei voi peittää täysin, joten pyrin pitämään mahdolliset kohtaamiset vähäisinä, tai puheet mahdollisimman lyhyinä mitäänsanomattomista aiheista.
Olen huomannut että minulle on vuosien saatossa kehittynyt ns. blank-look, joka on sitten päällä (lähes) jatkuvasti. Tarkoittaa käytännössä sitä että naama on peruslukemilla ja katse aina jossain muualla, vaikka toinen katsekontaktia yrittäisikin hakea.
Perimmäistä syytä käytökselleni en osaa sanoa.
näitten perusteella mulla on vielä toivoa...
Jos miehet katselette jotakuta hyvin tiiviisti joka kerta kun jompikumpi kulkee toisen ohi tai silleen, oletteko silloin kiinnostuneita, vai tapitatteko vain yleisestä mielenkiinnosta?
mahdollista että kyseisellä henkilöllä ei ole minkäänlaisia tunteita sinua kohtaan, josta ns. normikäytös johtuu. Tämä spekulointi ja arvailu on aina niin mukavaa :).
olla katsomatta häntä, saatan kohdella häntä niinkuin muitakin, vaikka sydän tuntuu särkyvän justiin. Olen vapaa se ei. Kai sen on joku huomannu mut onneks osaavat pitää omana tietonaan.
Mun kohdalla todellakin on näin. Kadullahan tulee jatkuvasti vastaan nättejä naisia. Mutta eihän sitä kehtaa hymyillä tai katsoa naiseen pidemmän aikaa. Käännän yleensä pääni poispäin.