Kuinka paljon huvipuistojen (esim.lintsi, särkänniemi jne.) työtekijät tienaavat? Sillä millään netti sivuilla tuota tietoa ei ole.
Ja onko ulkopaikkakuntalaisilla mahdollisuuksia päästä huvipuistoihin töihin?
HUVIPUISTO TYÖNTEKIJÄN PALKKA
8
15186
Vastaukset
- ex-lintsi
Se riippuu siitä mitä teet huvipuistos.. Ravintolapuolella hieman parempi, laitteistos huonompi.. sanotaan et laitteiston puolella joku alle 7e.. Aika huono:) tälläistä lintsillä =)
- ex-tykkimäki
Tykkimäellä ainakin viime kesänä oli ekan kesän työntekijöillä palkka 5,46 eli tosi huono. Tienasin silti ihan hyvin olemalla paljon töissä ja lauantaisin ja sunnuntaisin saa lisiä, samoin juhannuksena. Eikä huono palkka paljoa haittaa kun työ on niin hauskaa!! Niin ja järkkäreillä ja lipunmyyjillä vähän suurempi palkka.
- Laitekuski
Särkässä laitekuskina viime kesänä perustuntipalkka oli huikaisevat 6€/h ja siihen päälle vähän ilta- ja sunnuntailisiä.
- juupajoo___
Itellä 8,15€ särkässä
- oasdfhoha
hilarius on rock
- 2+4
Tässä on linkki Huvi- elämys- ja teemapuistojen työehtosopimukseen, josta löydät ns. pohjapalkat, minkä päälle voi joillain tulla myös kokemus ym. lisiä..
http://www.finlex.fi/data/tes/stes4084-Ek008Huvipuisto1104.pdf - puuhis96
PUUHAMAA
mulla on 6.08e /h. oon puuhamaassa ekaa kesää autoja ohjaamassa ja roskia keräämässä. työaika on 6,5h :) musta ihan hyvä, ottaen huomioon et eka kesätyö. musta on tärkeetä saada omaa rahaa niin vanhemmat ei voi uhkailla viikkorahan menetyksellä vaan jos tekee jotain tyhmää!- eräänKesänParkkilainen
Mitä :D, mulla oli ekana vuonna puuhamaan parkissa palkka 6.43...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1862690Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 84954
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239819Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka285775Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies89774Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708