Hei kaikille! tietääkö kukaan jotain hius väriä joka pysyy jotain 10 pesuu tai 7.. tahtoisin kokeilla yhtä väriä, mutta ensin tuollaisella. Tahtoisin lukea netistä siitä tarkemmin ja katsella väejä, mutta en tiedä oikein mitään merkkejä, olisin kiitollinen jos kertoisitte tarkalleen niitten merkit :DDDDD
MUUTAMANPESUN HIUSVÄRI
IHAA
21690
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
käy kysyy kampaamoista.saa ostettua kotiin.kantsii kokeilla
Käy vaikka www.colorpulse.fi , viikon-pari kestävä poispeseytyvä väri. Tosin kaikki nämä suoravärit ja shokkiväritkin saattavat jämähtää hiukseen pysyvästi kiinni jos pohjalla on vaalennettu ja hyvin huokoinen hius eli tee ensin testiraita ja katso lähteekö väri pois ennen koko pään värjäämistä.
Näillä lyhytkestoisilla hapetteettomilla väreillä ei pysty saamaan isoja värimuutttoksia. Mustasta et saa valkoista etkä valkoisesta mustaa. Mutta maantienvärisestä saa oranssin tai violetin ja keskiruskeasta tummanruskean.
Jos jotain väriä haluat vain vähäksi aikaa ja ihan varmasti oman värin takaisin niin vähemmällä vaivalla pääsee kun ostaa peruukin. www.punanaamio.fi löytyy järkihintaisia ja vaihtelevanvärisiä satunnaiskäyttöön sopivia.