Riisuin erään pitkäaikaisen ihastukseni viime viikonloppuna. Toisin kuin suomalaiset, hän ei häpeillyt "pitkiä kalsareitaan" (välihousuja). Muutenkin hän oli pukeutunut asiallisesti (lämpöhousut päällä ja kunnon käsineet) 30 asteen pakkaseen.
Tuli vain mieleen ne suomalaisnaiset ja -MIEHET, jotka eivät osaa/uskalla pukeutua käytännöllisesti vaan mieluummin istuvat päivät pitkät sisällä. Me suomalaiset olemme jotenkin vieraantuneet talvesta... Thaimaalaiset vielä uskaltavat pukeutua käytännöllisesti!
Hän teki minuun todella vaikutuksen...tuo pieni "eskimotyttöni". Nyt olen mennyttä miestä... :D
Tuli vain mieleen ne suomalaisnaiset ja -MIEHET, jotka eivät osaa/uskalla pukeutua käytännöllisesti vaan mieluummin istuvat päivät pitkät sisällä. Me suomalaiset olemme jotenkin vieraantuneet talvesta... Thaimaalaiset vielä uskaltavat pukeutua käytännöllisesti!
Hän teki minuun todella vaikutuksen...tuo pieni "eskimotyttöni". Nyt olen mennyttä miestä... :D
Vastaukset 14
Vanhimmat
Mitä yleistystä!!!!!!!
Hoh hoijakkaaa....
Ehkäpä aloittaja haluaa herättää ihmiset ajattelemaan sitä kuinka me emme "voi" mennä ulos pakkasella? Vaatteisiin kyllä osataan käyttää rahaa...
Ihan hyvä veto!
Noh jaa... mielestäni tämä oli taas yksi näitä "thaityttöni rakastaa maksalaatikkoja ja hihkuu innosta kun taivaalta sataa lunta" - sepustuksia.
Suoraan sanottuna tulee myötähäpeä näitä suomalaismiesten thaijuttuja lukiessa.
Itse pukeudun aina sään mukaan, villahousuihin -30c pakkassäällä ja stringeihin ja puuvillahameeseen kesähelteillä. Ei siinä nyt mitään kansallisuussidonnaista tai ihmettelemisen aihetta voi olla.
ps. Mukavuudenhaluinen on yhdyssana.
Järkyttävää tämä Suomi24 -palstalle kirjoittavien äidinkielen taito, tai paremminkin sen puute.
Loppumaton tarina?
Mitä tarkoitat?
Milloin on saanut lukea tarinoita vanhasta talvitakista, mehulasista ja jalkarahista, tälläkertaa pitkistä kalsareista.
Olen mies ja osaan kyllä pukeutua niin että parin tunnin kävelylenkki onnistuu tulipalopakkasillakin. Armeijassa kyllä huomasin, etteivät nykynuoret (miehet ja naiset) oikein osaa arvioida sopivaa vaatemäärää sään perusteella....argh!
Olen nähnyt talvikisoissa nuoria tyttöjä minihameissa 20 asteen pakkasessa. Heiltä jäi kisojen katselu aika lyhyeksi.
armeijassa kylläkin pukeudutaan niin kuin KÄSKETÄÄN, ei niin kuin itse tilanteen mukaan arvioidaan.
terv. res. alik.
... koska ei niitä alusvaatekertoja ja sukkien määriä kyllä määrätä.
terv.res.alik
Onko sun päässäs jotain vikaa?? Ketä kiinnostaa jonkun välihousut??
Suominaisethan kutsuvat niitä seksintappajiksi. Inhoavat niitä yli kaiken.
Herrasmies ei ikinä kertoisi tuollaisia kahdenkeskisiä asioita netissä.
Muuta nimimerkkiä.
ketä se loukkaa jos kertoo nimettömänä???? ei ketään!
on väärin valehdella olevansa herrasmies:)