Niinmpä, haluaisin pois tuon ärsyttävän, raivostuttavan ja ruman atooppi-ihon. Mikäköhän konsti tehoaisi? Oko joitakin apteekista/luontaistuotekaupasta saatavia tabletteja? Valhoito kait maksaa liikaa.. Jelppiä kiitus! :)
ATOOPPI IHO poisPoisPOIS!
Höhhyli
71028
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
... Joo, meikä se osaa taas kirjoittaa.. xD
No otappas ja kokeile omega-3 kapseleita. Vaikkapa tri tolosen e-epaa. Sillä on ainakin monilla parantunut kuiva ja hilseilevä iho ja samalla saat kaikki muutkin hyvät vaikutukset
... Vai luontaistuote kaupasta?
Osta sinkkitabletteja luontaistuotekaupasta sekä helokkikapseleita. 9v. poikani suun ympärille tuleva paha ihottuma saatiin sillä kuriin. Sinkin vaikutus alkaa n.3 viikkoa siitä kun olet kuurin aloittanut.
Kokeiltu on niitäkin. Sinkillä ei mitään (ainakaan näkyvästi) havaittavaa vaikutusta vaikka niitä 1-2kk söin.
Helokki-kapselit rassaavat kasvojen ihoa, koska se on rasvaisuuuteen taipuvainen, jos ei pidä rasvansaantia kurissa. Olen yrittänyt. Sekin on poissa laskuista..
Tuolta osoitteesta löytyy apu ja tita varmasti auttaa vaikka sähköpostin kautta =)
Gerneticillä on sen niminen voide kuin Synchro joka on parhaimpia atooppisen ihon hoitovoiteita.
Ei sisällä mineraaliöljyjä.