Olen pari kolme kertaa seurustellut kunnolla, muta sitten se onkin aina päättynyt.. Olen tullut petetyksi monta kertaa :(
Tuntuu, etten löydä kosaan sitä oikeaa.. Mitä pitäisi tehdä.. Pitäisikö ajan antaa hoitaa tämä asia? vai olenko muuten vain liian hätänen seurustelun kanssa? En tiedä mitä pitäisi tehdä.. Auttakaa ihmiset :(
Tarvitsen kipeästi apua..
Tuntuu, etten löydä kosaan sitä oikeaa.. Mitä pitäisi tehdä.. Pitäisikö ajan antaa hoitaa tämä asia? vai olenko muuten vain liian hätänen seurustelun kanssa? En tiedä mitä pitäisi tehdä.. Auttakaa ihmiset :(
Tarvitsen kipeästi apua..
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sua pitäis halia... rutistaa niin että tuntuu...
Et ole ainoa joka tästä kärsii. Mutta kyllä meitäkin varten vielä joku on. Siinä välissä keskitytään omiin harrastuksiin ja muuhun elämään.
ja jotkut vielä uskoo tuohon ns. jokaiselle on joku bla bla bla iltasatuun se vaan on sillein ettei kaikkia oo yksinkertaisesti tarkoitettu seurustelemaan
sellastahan tää tarpominen on,ikuista etsimistä...
mutta tiedätkö mikä seikka on kaikista tärkein..?
se että hyväksyy itsensä sellaisena kuin on ja oppii rakastamaan itseään...siitä se pikkuhiljaa lähtee..noista entisistä suhteista olet kuitenkin oppinut jotain,pidä niitä hyvinä muistoina..:-))
Itselläni on takanani vain 1 seurustelusuhd, mikä oli samalla jo vakavakin, vaikka kovin nuori tuolloin olin. Mies ei pettänyt mua, mutta muuten kyllä sanoi, mitä pitäisi tehdä, miten olla yms. eli voisiko sanoa, että tuli olo, kuin olisi ollut vankilassa. Sen jälkeen en olekaan sitten seurustellut (kohta siis olen ollut jo 2,5 vuotta sinkkuna yhteen menoon) ja kriteerini miesten suhteen ovat tuon seurustelun jälkeen nousseet huimasti. Eli taitaapi odottaa se vanhanpiian elämä...onnea teille muille etsinnöissä!
Yksinäisyys voi pitemmän päälle tuntua todella pahalta... Ensin kannattaisi yrittää saada itsensä "iskuun" ja lähteä vaan leikkimielellä tutustumaan ihmisiin.
Jos tapailet jotakin, niin muista että toinen voi ajatella sitä VAIN tapailuna eikä halua heti rynnätä suhteeseen.. Oma reviiri kannattaa säilyttää suhteen alkuvaiheessa, ettei toinen ala pitämään sinua itsestäänselvänä ja samallahan sitä voi katsella vieraisiin pöytiin kun sinä odotat uskollisena kuin pieni koiranpentu. Epätoivoiset tapaukset (tai siltä vaikuttavat) eivät loppujen lopuksi kiinnosta juuri ketään, joten niin se taitaa olla että jonkinlaista ihmeen peliä pitää tänä päivänä osata pelata jos haluaa kunnon suhteen.. Se kuulostaa todella surulliselta ja ehkä vaikealtakin, mutta tällaista elämä vaan on.
Jos on paljon pettymyksiä takana voi olla vaikeaa uskoa, että joku TODELLA kiinnostuisi sinusta, mutta muista ettei se tarkoita etteikö joku muu mies haluaisi ja suorastaan himoitsisi sinua.
Pilkettä silmäkulmaan ja huumorimielellä treffeille! ;)