Oulun laihduttajat :)

Mites teillä menee? :) Mä oon käyny 3krt jo tällä viikolla salilla! Huomena taas ehkä :) Mukava kuntoilumuoto!! Jospa tää kroppakin vähän muokkautuis siinä sivussa ;)
Syöminenkin on kutakuinkin pysyny hallinnassa, tänään alhaisin aamupaino miesmuistiin! 61.5kg! :D Ei mua haittais vaik ei laskis enää yhtää kunhan sais kiinteydyttyä! Mut uskon kyllä että kesällä oon bikinikunnossa. Tällä kertaa nimittäin aion vahvasti onnistua! Miten te muut? :)
5366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mulla on nyt kaks viikkoa alottamisesta, ja paino on tippunut 88.2 kilosta 85.7 kiloon. Tai huomenna mulla vasta se tasan kaks viikkoa on täynnä, joten katon virallisen lukeman sitten! Oon kans käyny salilla, tällä viikolla jo kahdesti ja tänään menen myös. Sunnuntaina ois tarkotus käydä jumppailemassa Hukassa, kun siellä on avoimet ovet.Muulloin sinne ei raski mennäkään, mutta kun ilmaseksi pääsee...

Äänestä
  • et hyvin menee :) Mä en tänää pääse salille mut ehkä viikonloppuna tai ens viikolla viimestään! :) Onnea hyvästä tuloksesta!!

    Äänestä

  • Onneksi olkoon kilojen karistamiselle!

    Itselläni vaakaa näyttää samoja lukemia(89kg) vaikka parin viikon jumpassa käynti (yht 7 kertaa) ja tarkka ruokapolitiikka on ollut päällä uudesta vuodesta. Olo on kyllä parempi ja kiinteämpi (ja jopa vaateet ei kinnaa) mutta puntarissa ei kyllä näy sitten yhtään...masentavaa!

    -k

    Äänestä

Huh, nyt saan rangaistuksen kun en ole rekisteröitynyt vaan kirjoittelen aina millä sattuu nimimerkillä. En löytänyt sitä edellistä viestiä että olisin voinut tarkistaa!
No joka tapauksessa minulla on kriittinen aika menossa. Olen kävellyt ja hiihtänyt ahkerasti (vihdoinkin saaatiin tuohon pellon ympärille latu). Paino ei ole laskenut niin nopsaan kuin toivoisin, ensi viikolla kuitenkin ehkä pääsen 90 alitusuinnille. Mutta TUNTUU hoikemmalta ja paremmalta, ja reidenympärys on senteissä ohuempi (miksiköhän vyötärö ei?). Mutta lisääntynyt kulutus aiheuttaa lisääntyvää nälkää, apua. Lisäksi lähestyvät menkat saavat kaapin perällä leivontaa odottavan suklaalevyn hiiviskelemään lähemmäksi reunaa. Minulla on nimittäin taipumusta hiilihydraattihimoon, sokeria pitää saada tiettyyn aikaan kuukaudesta.

Äänestä

Nyt on tasan kahden viikon jälkeen paino tippunut 88.2 kilosta 85,0 kiloon. Tällä viikolla oon käynyt kolmesti salilla ja huomenna vielä Hukkaan jumppaileen! Tulkaa tekin kun ilmaseksi pääsee :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MiinaLiina kirjoitti:

Mites teillä menee? :) Mä oon käyny 3krt jo tällä viikolla salilla! Huomena taas ehkä :) Mukava kuntoilumuoto!! Jospa tää kroppakin vähän muokkautuis siinä sivussa ;)
Syöminenkin on kutakuinkin pysyny hallinnassa, tänään alhaisin aamupaino miesmuistiin! 61.5kg! :D Ei mua haittais vaik ei laskis enää yhtää kunhan sais kiinteydyttyä! Mut uskon kyllä että kesällä oon bikinikunnossa. Tällä kertaa nimittäin aion vahvasti onnistua! Miten te muut? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu