Veren pakkaantuminen

En tiedä kuuluuks tää tälle palstalle mut kuitenki... Kun käyn lenkillä niin veri pakkaantuu aina sormenpäihin ja se tuntuu inhottavalle, sormuksiakaan ei saa pois!
1266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tarkoittaako lenkkeily tässä tapauksessa kävelyä, jossa kädet heiluvat reippaasti suorina vartalon sivuilla? Jos näin on, niin veren paluu laskimoita pitkin on pidemmän päälle työlästä, koska veri joutuu "taistelemaan" koko käden pituuden verran painovoimaa vastaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ellu kirjoitti:

En tiedä kuuluuks tää tälle palstalle mut kuitenki... Kun käyn lenkillä niin veri pakkaantuu aina sormenpäihin ja se tuntuu inhottavalle, sormuksiakaan ei saa pois!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu