Kuka meistä pitää huolta???

Kaks työväen presidenttiä ehdolla (heh.heh)!! Mutta kuka meistä rikkaista paperimiehistä pitää huolta, ihmettelen vaan?
3538
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tietennii, ne järjestää ettei teidän tartte lähivuosina töitä tehdä ja teettävät paperikoneita metallinmiehillä muillekin :)

Äänestä

toivotaan että työnantajapuolikin näkee tuon lohkasun seuraavia työehtosopimuksia varten

Äänestä

possua vaan papperitehtaisiin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jomppe kirjoitti:

Kaks työväen presidenttiä ehdolla (heh.heh)!! Mutta kuka meistä rikkaista paperimiehistä pitää huolta, ihmettelen vaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu