galluppia

Lumilinnasta kuulepi monenmoista, nytpä kyselen kuinka moni oikeasti puolesta tai vastaan?
Laita heti otsikkoon puolesta tai vaihtoehtosesti vastaan. Kiva olis myös lueskella kommentteja asian tiimoilta, miksi vastaan tai puolesta.
t: utelempa vaan
6816
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ei näy tuloksia

Äänestä
  • On hienoa että Kemissä on lumilinna jota kaikki seuraavat ja kopioivat jos milläkin tavalla.
    Ideana erittäin hyvä ja on samalla mainosta Kemille ja tuo julkisuutta yhä enenevissä määrin.
    Positiivista kerrassaan laskien sitä miten tahansa.

    Äänestä

  • Kävijä kirjoitti:

    On hienoa että Kemissä on lumilinna jota kaikki seuraavat ja kopioivat jos milläkin tavalla.
    Ideana erittäin hyvä ja on samalla mainosta Kemille ja tuo julkisuutta yhä enenevissä määrin.
    Positiivista kerrassaan laskien sitä miten tahansa.

    On se mainosta Kemille:-)) Sitä ei vaan moni kaupuki rakenna vuosi vuodelta pariksi kuukaudeksi monen miljoonan linnaa, vaikka kaikki muut asiat ovat niin retuperällä kuin olla voi. Mainehan kasvaa vielä lisää, kun valtio joutuu ottamaan kaupungin huostaansa. Kyllä maineesta kannattaa maksaa, on se sitten hyvää taikka huonoa: *Naurahan tälle touhulle jo Viron sudetkin* Sitäpaitsi, jos lumilinna toisi rahaa, niin Kemin yrittäjät rakentaisivat sen omalla kustannuksellaan. Näin se vaan on:-))

    Äänestä

Tuo niin paljon töitä kemiläisille yrityksille ja mainetta muualla. Ota huomioon että kemiläiset yritykset maksavat kemille jne!

Äänestä

Siinä kaikki.

Äänestä

Tervehdys pitkästä aikaa. Kyllä lumilinna on sopiva Kemille. Se on hyvä, mutta ei liian vakava sylkykuppi, jos ei pidä. Onhan se erikoisuus, joka kannattaa pitää pystyssä.

Tuli vain kerran sellainen mieleen, että mitäs jos sen linnan laittaisi Kari-marketin parkkipaikalle, siis siihen keskelle kaupunkia. Tulisi samalla uutta ytyä ja näkökulmaa tuohon toimikunnan kuihtuva kaupungin keskusta - teemaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pukkaapi kirjoitti:

Lumilinnasta kuulepi monenmoista, nytpä kyselen kuinka moni oikeasti puolesta tai vastaan?
Laita heti otsikkoon puolesta tai vaihtoehtosesti vastaan. Kiva olis myös lueskella kommentteja asian tiimoilta, miksi vastaan tai puolesta.
t: utelempa vaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu