.. Lähdin yli 4 vuoden suhteesta, koska tunsin etten enää rakasta enkä halua olla yhdessä. Eroon ei liittynyt 3pyörää. Lähtöä puuhasin kauan miehen siitä tietäessä. Yritin olla rentona hänen kanssaan, mutta vapaudenkaipuu tms. oli kova. Nyt oltuamme erossa pari vkoa ja hän on selkeästi ottanut pesäeroa minusta, tuntuu siltä, että tunteet eivät olekaan kokonaan kadonneet. En ole ennen ollut vastaavassa tilanteessa, joten onko tämä normaalia ns. haikailua, nyt kun toinen ei olekaan siinä "tarjolla"??? On päiviä jolloin on helppoa, mutta tänään on taas sellainen ikävän kaltainen tunne häntä kohtaan... Hirveä olo, oksettaa ja itkettää...kauanko tämä kestää....
Kertokaas kuinka kauan kestää..
4
1424
Vastaukset
- Baas 009
Vuosikausien seurustelusta toipuminen kestää pitkään.. Itsellä mennyt yli puoli vuotta ja ei päivää etten ajattelisi vanhoja asioita. Jos tuntee syyllisyyttä, pitää koettaa ajatella niitä asioita miksi se ero tuli, eikä niitä mukavia hetkiä, siitä tulee vain surullisemmaksi. Jo tottuminen siihen että joku ei odota kotiin ja yksikseen asusteluun kestää todella kauan, tai ainakin minulla kesti. Enkä kai siihen ole tottunut vieläkään. Toivon ettei sinulle jää mitään haamuja, joiden kanssa olen itse saanut taistella. Mitään ei voinut välillä tehdä etteikö olisi taas katkeroitunut.
Mutta jaksamisia sinulle, unohtaminen kestää kauan mutta saapuu joskus. Nyt vain nauti siittä mitä kaipasit, tee mitä haluat, mutta kannattaa välttää sellaisia asioita mitä oli kivaa tehdä yhdessä. - Lilli
Moi!
Mulla oli sama tilanne tossa vähän aikaa sitten. Asuttiin miehen kans yhdessä ja päätin suhteen koska luulin että haluan mennä ja tulla miten huvittaa..
Mutta kun olin muuttanut pois, tuli ikävä ja kauhea olo siitä ettei se nyt enään olekaan vieressä.
Nyt oon sitten muuttamassa takas ku tajusin että oikiasti minä sitä rakastan :) - Nimetön
Olisiko kannattanut käsitellä tunteitasi jo suhteen aikana? Silloin olisitte ehkä voineet pohtia yhdessä/erikseen, miksi tunsit halua suhteesta pois? Nyt se lienee myöhäistä, ainakin teidän suhteenne kannalta. Tunnen surua aina kun rakkautta heitetään hukkaan. Toivottavasti tuskasi kestää pitempään kuin jättämäsi miehen.
- kestää..
Kyllä siinä vähintään puoli vuotta menee.
Aika kuitenkin antaa etäisyyttä ja auttaa käsittelemään asioita järkitasolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1862690Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 84954
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239819Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka285775Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies89774Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708