Soinut Mombasaan???

Moi!!

Mistä löydän soinnut "Mombasa" kappaleeseen??

Kiitos jo etukäteen!!!

//MaQ
2210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En tiedä löytyykö netistä tabeja tähän biisin, mutta päätin väsätä sulle ainakin jonkinlaiset soinnut. En takaa että ne olis 100% oikein:)

................H.........................F#
"Jäi Mombasaa vain päivä elämään
.........H....................F#
ja elämään nyt Mombasa vain jää
H.................F#...........H.................E
Kuuman kostean minä tunsin Mombasan
H..................F#............E
____ja meren taivaan Afrikan"

Muut kohdat taitaa mennä samaan tyylin. Jos haluut soittaa alkuperäistä Taiskan kappaletta, niin soinnut on puoli askelta alennuttuna. Ja ole hyvä jo näin etukäteen.:)

Äänestä
  • D G(maj) Asus(7) A(7) D Bm Asus(7) A(7) D G(maj)
    D A(7) G D/F# Em(7) A(7) puoli tahtia kaikkia paitsi viimistä neljää

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MaQ kirjoitti:

Moi!!

Mistä löydän soinnut "Mombasa" kappaleeseen??

Kiitos jo etukäteen!!!

//MaQ

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu