Tänään oli taas riita. Sain kuulla tällä kertaa olevani ainakin paska ja mulkku. Aina riitojen jälkeen mieheni sanoo: "ei haukku haavaa tee". Mitä hittoa? Kyllä mulle ainakin tekee joka kerta. Mä en voi koskaan unohtaa niitä sen haukkumasanoja.
Niin ja tämänpäiväisen riidan kulku:
Olen flunssassa. Makoilin sohvalla. Mies istui koko päivän tietokoneella. Jossain välissä huusin hänelle, että "viitsitkö antaa tytölle välipalaa". Mun mies ei voi sietää sitä että olen sairas ikinä. Hän sanoi pari viikkoa sitten, että "vain sydäntautiset makaa keskellä päivää!"
No yritti antaa tytölle ruokaa... Siis olin syöttänyt hänet 3 tuntia aiemmin, kyse oli välipalasta (miehillä ei ole maalaisjärkeä). Lapsi ei suostunut syömään, mies hermostui, sanoin, että hän on kyllä syönyt pari tuntia sitten, näit varmaan tai ehkä et sittenkään kun olet ollut koneella koko päivän,... Sitten tuli aika kiva ryöpytys niskaani kuinka olen mätö paskaläjä joka vaan makaa eikä mitään tee kuin yskii...
Ei haukku haavaa tee
3
696
Vastaukset
- bbbbb
paska ämmä, huora, idiootti, kusipää, sekopää, vammanen, äpärä, kykenemätön hoitamaan lasta, ei haitta vaikka tappaisin itteni, lutka jota tullaan lyömään, kukaan ei ois kestäny näin kauaa, tyhmin kaikista, urpo jnejne.
yleensä se alkaa sillä yht`äkkisellä haista vittu tai haista paska huudolla ja yltyy muihin haukkumisiin. pari räkäsyä mun päälle, olutta kahvia mitä vaan mitä kädessä on perään. sitten ehkä tukistamista ja kuristamista. pari läpsäsyä jos pahaksi yltyy.
Eikä Koskaan Anteeksipyyntöä.
ei haukku haavaa tee mutta syö kyllä minut pois.
no sitä oppii itestään uutta, niinkun että ilonen ihminen voikin muuttua ja suunnitella vain omaa kuolemaansa. - Hämmentynyt
Teillä olis totisesti molemmilla syytä tarkistaa asenteenne toisianne kohtaan ja miettiä MIKÄ teidät saa käyttäytymään noin törkeästi toisianne kohtaan. Joku syyhän siellä taustalla aina lymyää.
Miksi te annatte itseänne käsiteltävän noin?
Miksi se on ihan jees, että huoritellaan ja solvataan jopa rakkaussuhteessakin?
Miksi mennään mukaan vittuiluun, miksi ei poistuta tilanteesta ja aseteta toista vastuuseen siitä mitä tuli haistateltua?
Miksi ihmisillä on nykyään niin huono itsetunto, että heille saa sanoa ja tehdä melkeinpä mitä huvittaa?- alkup.
Missä kohdin luki, että menin mukaan vittuiluun? Mä en vittuile ikinä sanoilla. En edes osaa kiroilla. Saatan heittää maljakolla, mutten vittuile.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1514929Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa193555Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1593364Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss352851Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu972608Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181863Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky101595Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo101472Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1441470Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?
Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut111277