Kokemuksia Denivit valkaisevasta kynästä?

Hei!

Onko kukaan kokeillut uutta Denivit Whitening peniä? Siinä näkyy olevan sekä peroksidia että kloriittia...vakuutetaan, ettei vahingoita hammaskiillettä, mutta epäilyttää. Tuloksia?
921632
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Varoituksen sana tuosta Denivit hammastahnasta. Käytin aikaisemmin päivittäin kyseistä tahnaa ja järkytys oli suuri kun tarkastuksessa hammaslääkäri kysyi onko minulla bulimia vai olenko kasvissyöjä!!!! (en kumpaakaan) Hammaskiilteeni oli sen verran vahingoittunut. Keskustelun jälkeen selvisi sen johtuvan kyseisestä tuotteesta. Denivit tahnaa voi käyttää silloin tällöin mutta ei missään tapauksessa päivittäin.

Äänestä

Kahden viikon käytön jälkeen (ei ihan joka päivä!). Kohtuullisen huono tulos... hieman valkoisemmat. En suosittele!

Äänestä

Älä turhaan kukuta aikaa ja rahaa Denivit Whitening Peniin. Se sisältää 6% peroxidiä, joka tarkoittaa sitä että se kyllä valkaisee, mutta joudut käyttämään kyseistä ainetta todella kauan.
Mitä enemmän peroxidia, sitä nopeampi tulos ja lyhyempi vaikutusaika. Suosittelen että tilaat netistä karbamiidi peroxiidi valkaisugeeliä, noin 20%. Pakkauksissa on mukana muotoiltavat hammaslastat. Tarkoitus on että tuota ainetta ei mene ikeniin, eikä suuhun.

Äänestä
  • Nikkisikin jo osoittaa että olet maahantuoja jne. Eihän kukaan normaali pidä tommost nikkiä ellei oo jotenkinhampaitten kans tekemisissä. Miskei Suomi24 ylläpito poista mai´noksia täältä?
    Osti just tuotteen ja aion käyttää. Vain 2 kertaavuodessa saa käyttää. Tuntuu tepsivän! Kokeile itte. Denivit Intensive White Sokoksesta.

    Äänestä

  • Nikkisikin jo... kirjoitti:

    Nikkisikin jo osoittaa että olet maahantuoja jne. Eihän kukaan normaali pidä tommost nikkiä ellei oo jotenkinhampaitten kans tekemisissä. Miskei Suomi24 ylläpito poista mai´noksia täältä?
    Osti just tuotteen ja aion käyttää. Vain 2 kertaavuodessa saa käyttää. Tuntuu tepsivän! Kokeile itte. Denivit Intensive White Sokoksesta.

    Olen suositellut tällä palstalla Lumenen itseruskettavaa vaahtoa, Absolut torria, Victoria beckhamin farkkuja, Abercrombien vaatteita, Diorin hajuvesiä, Bulevardin plastikkakirurgia , Chistinan klinikkaa, karbamidi peroxidi valkaisuja jne... Olenko mielestäsi markkinoinut kyseisiä tuotteita? Luuletko että olen anasainnut rahaa kyseisillä keskusteluilla?
    Jos kuitenkin markkinoinnin tilalla tarkoitat mainostusta, en ole myöskään ansainnut penniäkkään siitä että olen maininnut kyseisten tuotteiden nimet.
    Mainostaminen joka johtaa siihen että itse ansaitsee sillä rahaa on kielletty tällä palstalla. Älä siis huolestu, Suomi24 palstan ylläpitäjät ovat ammatti ihmisisiä ja pitävät taatusti huolta tästä palstasta.
    Ei muuta kuin onnea tuon ostamasi tuotteen suhteen. Itse en todellakaan heitä rahojani tuotteisiin jotka eivät tehoa. Netti on täynnä vetyperoksidi tuotteita joita myös hammaslääkärit käyttävät. Ne tehoavat 100% varmasti.PS. Myöskään mun nick name ei ole "markkinoitia" ja "normaali"...hmm...en varmaan olekkaan ihan normaali,hehe

    Äänestä

Elikkäs mistä moisia valkaisukyniä oikein saa? Pitääkö tilata internetistä, vai saako tavallisesta tavaratalosta?

Riippuuko valkaisu-teho käyttäjästä? Eli jos on luonnostaan keltaisemmat hampaat, niin toimiiko tuote niin hyvin, kuin sellaisella, jolla hampaat eivät luonnostaan ole niin valkoiset? Entä miten käy hammaskiilteen?

Itse kaipaisin valkaisua, sillä en ole tyytyväinen hampaisiini, jopa hymyileminen nolostuttaa.

Äänestä
  • paljonkos kyseinen tuote sitten maksaa, ja todellakin miten hammaskiille?

    Äänestä

  • dear kirjoitti:

    paljonkos kyseinen tuote sitten maksaa, ja todellakin miten hammaskiille?

    Kokemuksia löytyy. Omat hampaani eivät olleet _keltaiset_ mutta halusin kokeilla. Itse ostin Vapaavalinnasta tuollaiset kynät ja käytin kai n. 2-3vk (en ihan säännöllisesti) ja tulosta kyllä tuli ihan mukavasti. Ei mitkään lumen valkoiset hampaat mutta päivänvalossa suht vaaleat(jos on keltaiset hampaat ne näkyy päivänvalossa pahiten) ja olin ihan tyytyväinen. taisi maksaa n. 17€ 2kpl noita kyniä. Eikä mitään haitta/sivuvaikutuksia tullut! Eikä myöskään jälkeenpäin mitään vihlomisia ym. Ihan ok tuote omasta mielestäni.

    Äänestä

Karbamidiperoksidi 35% on aine jota on nykypäivän valkaisukynissä. Aine on turvallinen kotikäyttäjille ja helppo käyttää. Sitä saa ainakin ideapuodista (www.ideapuoti.fi) myy sitä 14,90.

Toimii hyvin ja sopii kotiäidille.......

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ampiainen kirjoitti:

Hei!

Onko kukaan kokeillut uutta Denivit Whitening peniä? Siinä näkyy olevan sekä peroksidia että kloriittia...vakuutetaan, ettei vahingoita hammaskiillettä, mutta epäilyttää. Tuloksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu