Onko kenenkään mielestä epänormaalia tai varmaan jonkun on että iät olisi mies 26 nainen 38...itse huomannut että ollaan samalla aaltopituudella ja homma toimii...voihan ihminen olla aina nuori mieleltään vaikka ikä olisi jotain muuta
taas kerran ikäerosta
11
1808
Vastaukset
- Lunes
Olkaa onnellisia ja nauttikaa kun teillä on rakkautta ja iloa elämässänne! Sama se mitä muut sanoo, kyllä te itse tiedätte mikä on oikein, totta jne. ja mikä ei.
Onnea! - ikää
ja ikä on vaan numeroita...
Olkaa onnellisia,viis siitä mitä muut ajattelee... - yhdessäkö
Meillä on 19 vuotta ikäeroa ja lähes viisi vuotta ollaan yhdessä oleiltu. Ei ikäero kaikkea minusta kerro, jos kaikki toimii miksi yhdessä ei voisi olla. Tietenkin niitäkin ennakkoluuloisia riittää... jokainen elää tavallaan... Tsemppiä teille jatkossa!
- samankokenut
häntä,ei iällä ole väliä.Sit kun ton saman kokee voi sanoa,ettei se ikä missään tunnu.Jos on yhteys kohdallaan.Anna mennä vaan!!!!!!!!!!!
- normaalia
Muut jo vastasivatkin, mutta kaverini(28-v) tyttöystävä on 49-vuotias. Itse olen myös 28v, ja tyttöystävä 38v, ei tunnu kovin isolta ikäerolta. Varsinkin kun toinen on sänkypuuhissakin aktiivinen ja muutenkin tulee hyvin toimeen, niin ei paljon ehdi olla harmissaan joutavista ikäeroista.
- minä vain.....
Mielestäni iällä ei ole väliä, kunhan ihmiset ovat henkisesti samalla tasolla. Itse olen 18-vuotias tyttönen ja poikaystäväni on 29..Ikä on vain numeroita..
- ///
26 vuotias on jo ollut aikuinen pidemman aikaa. Teida suhteesa tuolla ikaerolla ei ole mitaan merkitysta.
Asia on aivan eri silloin kun aikuinen kayttaa hyvakseen alaikaista lasta. - vanha frouva
äitisuhde?
Oliko se oidipuskompleksi vai mikä se nimeltään.
Jos äidinrakkautta ilman jää nuorena tai sitten on kovin epävarma seksitaidoistaan ja ujo niin silloin usein haetaan vanhempaa "mature"-naista seksikumppaniksi tai siitä unelmoidaan.- normaalia
Oma tyttöystäväni ainakin on iästään huolimatta nuoren näköinen, ja 10v ikäero tuli minulle täysin yllätyksenä, ulkonäön perusteella sitä ei olisi osannut odottaa. Tuskin silloin on mistään äitikompleksista kyse.
Tässä iässä tuollaisilla ikäeroilla vain ei ole mitään merkitystä. Eri asia teineillä, jos esim. nuori teinityttö ottaa jonkun 10v vanhemman ukonrohjakkeen eikä omanikäistä poikaa, silloin voisi epäillä jotain kompleksia, mutta ei aikuisten tapauksessa, jollainen tämän threadin aloittajakin on.
- miestä pahenna...
Varmaan toimii jonkun aikaa...itse n. 10v. vanhempi kuin vaimoni...hän oli 18v. kun tavattiin...silloin pelkäsin "halkaisevani" hänet...nyt olen itse hyvänmatkaa yli 40v. ja pelkään että itse halkean...tuntuu että olen liian vanha hänelle...eri vaiheessa kulkeva elämänpolku aiheuttaa ristiriitoja vaikka samassa ajassa kuljetaankin...
- Nainennn
toisten mielipiteitä, tehkää niin kuit itse haluatte ja parhaaks näätte
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1464906Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa183537Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1583347Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss322818Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu952578Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181853Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky81488Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo101472Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1381402Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?
Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut111267