juoksumatto/crosstrainer

kumpi?

Kumman hankkisitte? Tarkoitus pudottaa painoa melkoisesti ja ei sitä tuu lähdettyä pihalle lenkkeilemään. Mielipiteitä siitä, kumpi on tehokkaampi.

2

1249

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jussi

      Jos tarkoituksesi todella on pudottaa painoa melkoisesti niin sinun täytyy panostaa ensisijaisesti syömiseesi ja vasta toissijaisesti liikkumiseesi. Jos todella ei tule pihalle lähdettyä, niin suosittelen säästämään rahasi, tuskin tulee treenattua laitteillakaan. Sekä syömisten sääntely että liikunnan lisääminen vaatii omaa tahtoa ja jos ei sitä ole niin ei sitä oikein rahallakaan saa.

      Suosittelen siis, että lähdet kuitenkin ulos raittiiseen ilmaan piiiitkälle kävelylle, ota vaikka sauvat mukaan, niin saat sen crosstrainingin siinä samalla ajalla, eikä maksa paljon.

    • Kuntoilija123

      Crosstrainerin jos laitat, älä tyydy hihnavastuksella oleviin, vaan mangneetti vastuksella. Ja tulee olla mahdollisimman tukeva malli, ettei heilu, ja ala lonksuttaan. Mitä juoksumattoon tulee, kannattaa valita moottorilla varustetun.

      Hyväkin Crosstrainer on edullisempi ja monipuolisempi koska ottaa koko vartalon mukaan liikkumaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      34
      11311
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      62
      9202
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      137
      5455
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3754
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      75
      3690
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      37
      3609
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3348
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      63
      2723
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      72
      2440
    10. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      16
      2268
    Aihe