...artisti noista tämän vuoden ehdokkaista. Ne kundit tekee tuon homman sydämestä. Kaikki muut ovat jotain puskista revittyjä esiintyjiä mitkä esittävät "hovi"säveltäjiensä tekemiä huttuja.
Mutta , kai sinne mummot ja vaarit äänestää taas jonkun kana-taavitsaisen ja "Finland zerö pöäääng"
Mutta , kai sinne mummot ja vaarit äänestää taas jonkun kana-taavitsaisen ja "Finland zerö pöäääng"
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kilven ongelma on se, että ne vetää suomen kielellä. Etelä-eurooppalaisista suomi kuulostaa samalta kuin joku puola tai venäjä. Suomen kielisillä biiseillä ei voi pärjätä euroviisuissa.
Lordilla on paras show. Se pääsis varmasti joka maan lööppeihin, ehkä jotain negatiivista tyyliin Suomen katastrofi viisuissa! tai jotain, mutta puhetta riittäisi..
kyllä kauheeta skeidaa. olin iiitten kaikkien aikojen ensimmäisellä keikalla. sillon ne oli nimeltänsä kaulin. olin, että voi tsiisus mikä opisto-orkesteri, mut ei menny kauaa ku alko huttu maistuu radioille.
...sulla on Kakkosessas...Juntti