Onko joku kokeillut Maybellinen dream matte moussea?
Onko se kestävää? Kannattaako siitä maksaa?
Onko se kestävää? Kannattaako siitä maksaa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ikäkysymys... Olen 45v ja mulle se oli liian kuivaa.
Itse en tykännyt kun ei ollut minulle tarpeeksi peittävää. Puuterimainen koostumus saattaa myös kuivattaa. Ei hyvä.
minulle se on täydellinen :)
että kannattaa maksaa kunhan on omalle iholle sopiva väri niissä tuotteissa. Olen itse tykännyt ihan hyvin ja kestääkin ihan keskinkertaisesti.
Maybellinen Dream Matte Mousse sisältää erittäin paljon silikonia, joka tukkii ihohuokoset =(
vastaava tuote, mutta ei kauheesti peittävyttä -tasoittaa kyllä ihon väriä. Uskoisin, että kestää paljon kauemmin kuin Maybelline. Mulla ollut käytössä jo useamman kuukauden. Hinta oli n. 30
Hyvä tuote, mutta siinä on tosiaan niin jumalaton määrä silikonia että kauaa en voi käyttää kun alkaa jo pukkaamaan näppylöitä
Minulla se on ollu käytössä noin kaks vuotta ja täytyy sanoa, että paras meikkivoide, mitä oon kokeillu =)
Mulla se ainakin toimii loistavasti, ihoni on normaali, niin kai se siitäki johtuu, et se sopii sitten.
mäki aattelin ostaa sen mut jos se tuottaa vaa lisää finnei ja näppyleit ni ehk mietin jotai toista ku mullaha niitä piisaa jo ennestäänki .
Peittääkö tämä voide tummat silmänaluset hyvin? Minulla on luonnostaan tummat silmänaluset ja ne näkyvät ikävästi.
Ihan jees peittävähän tuo on, mutta tuppaa kulumaan omilta kasvoilta _erittäin_ nopeasti pois ilman primeria alla.