sunnuntaista

blondi-72hki

alkaen on ollut likka kipeänä;/ . MA:aivan tavallinen päivä , TI:kesti palaveri 2t ja töitä tein 10t.Olinkin sitten ylipirteä koko päivän kun olin nukkunut aikaisempana yönä vaivaiset 45min mut onneksi pvällä sain otettua 1.5t unet. TÄNÄÄN:tytön kouluun ilmoittautuminen ja töitäkin vain 5.5t. TO:näillä näkymin ns.tavallinen pvä ja PE VAPAA JEE;), silloin ois myös tytön kouluun valmius testit.LA:äijä menee töihin aamuyöstä,lähetän likan futisjoukkueensa kanssa Tampereelle peleihin(ovat hotellissa yön) ja kun ukko tulee,lähden itse töihin. 8t LA päivystävän hommia ja kun kotiudun lähtee äijä töihin ja meille tulee tytön kaveri yökylään. Illalla saunaan rentoutumaan. -tänään olisi myös pyykkitupa- , SU:kotona oloa.

11

1176

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tosi blondi

      Oot kyllä tosi blondi, joo. Kuka oikeesti haluaa lukea mitä oot tehnyt viikon aikana? Ja milloin oot nukkunu ja milloin syöny mitäki?

      Toivon todellakin, että sulla ois joku ystävä, jolle voisit kirjoittaa nuo edellä mainitut asiat sähköpostilla; sitä saattais kiinnostaakin enemmän. Ei tarttis pitää täällä sitten päiväkirjaa. Vois säästyä aikaa työllekin, jos et koko ajan täällä kirjottelis...

      • blondi-72hki

        sinäkin kirjoitit ja tämähän on miten sujui viikkosi -palsta joten tottakai mä kirjoitan!!! Haloo pahvi! Ilmeisesti kiinnostaa kun piti lukea ja kommentoida joten kiinni jäit;)))) Oikein paljon onnea tulevalle urallesi joka taitaa olla mielenosoittaja !! Hyvää sekä aurinkoista päivänjatkoa sullekin ystäväni=D !!!!


      • blondi-72hki

        opettele lukemaan hyvä ihminen ! En maininnut mitä söin tai hei nyt se tulee eli eilen keittoa ja tänään en muuta vielä kuin kaffetta juonut;> Ja nyt tyär rupesi siivoomaan ja kaverini soitti äsken ja ja ja ... =>


      • blondi-72hki

        onnekseni tosi blondi kiitos kun huomasit;)))) !


      • brunettejne
        blondi-72hki kirjoitti:

        sinäkin kirjoitit ja tämähän on miten sujui viikkosi -palsta joten tottakai mä kirjoitan!!! Haloo pahvi! Ilmeisesti kiinnostaa kun piti lukea ja kommentoida joten kiinni jäit;)))) Oikein paljon onnea tulevalle urallesi joka taitaa olla mielenosoittaja !! Hyvää sekä aurinkoista päivänjatkoa sullekin ystäväni=D !!!!

        "ja tämähän on miten sujui viikkosi -palsta joten tottakai mä kirjoitan"

        Tämä on työ on ihanaa -palsta. Miten sujui viikkosi palsta löytyy toisaalta.


      • vaalea

        Tuntuu se kuitenkin kiinostavan kun niitä lueskelet.
        Saahan tänne kirjoitella. Älä lue jos ei kiinosta se on niin yksinkertaista.


    • omaa nettipäiväkirjaa

      jossa voisit kirjoittaa ihan mitä haluat, eikä tarvitsisi välttämättä joutua kritiikin kohteeksi. Voisi olla mukavampaa.

      • vaalea

        Näillä keskustelupalstoilla joutuu kritiikin kohteeksi melkein joka kirjoituksesta.


      • hölynpölyä
        vaalea kirjoitti:

        Näillä keskustelupalstoilla joutuu kritiikin kohteeksi melkein joka kirjoituksesta.

        jossa ei ole päätäeihäntää, älä ota


      • kiertelee kaikilla palstoilla
        hölynpölyä kirjoitti:

        jossa ei ole päätäeihäntää, älä ota

        selittämässä väsyneitä paskapuheitaan. Käykääpä vaikka Äidit ja Isät osion Lapsen Suusta-palstalla niin saatte lukea blondin lasten edesottamuksia. Ei voi olla tosissaan tuo nainen, tokkopa on edes nainen.


    • t.............................

      laiskat ne töitään lukee,,, siis mainostaa tekemisiään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      54
      1017
    2. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      98
      1004
    3. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      21
      852
    4. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      135
      802
    5. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      121
      786
    6. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      55
      774
    7. Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle

      Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke
      Hyrynsalmi
      25
      659
    8. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      45
      656
    9. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      50
      638
    10. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      610
    11. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      19
      607
    12. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      46
      578
    13. Voisiko vielä välillemme jotain kehittyä

      Vai heihei ja ei nähdä enää.
      Ikävä
      35
      570
    14. Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta

      https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen
      Kuhmo
      13
      570
    15. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      72
      558
    16. Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa

      Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      141
      555
    17. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      47
      548
    18. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      120
      536
    19. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      47
      515
    20. Pahkalassa tapahtuu

      Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi
      Parkano
      9
      513
    Aihe