Miehellä karvoja....

Mitä mieltä olette naiset,jos mies on tumma ja sillä on tosi paljon muatia karvoja? eli niskassa tumma karvakasa,selässä,rinnassa,mahassa jalat ja kädet,pyllys, naamas rehottaa parta? haittaako tuollainen teitä?jos kus tietty naamakarvat ajettu. Mielipiteitä?
192230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Ihan sairaan miehekästä ja seksikästä. Posliinipojat ei miellytä, pitää olla luolamies meininkiä ;)

Äänestä
  • ei mitään apinaa kaipaa miehessä.......

    Äänestä

Selkäkarvoista (tai niistä niskakarvoista) en kyllä pidä kauheesti....mutta mitäs tuosta muuten.

Äänestä

mä näin kerran uimahallis miehen jolla oli ihan epäsymmetrisesti laikkuina. Kyllä mua haittaisi aika paljon.

Äänestä

nyt hirmu viehkeää ole, mutta ei se ole mikään miehen valintaan vaikuttava kriteeri kuitenkaan.

Äänestä

Hyi helvetti. Miehen pitää olla mahdollisimman posliini. Kalukarvatkin vois ajella, koska en halua hampaitteni väleihin karvoja. Todella kuvottavaa on joskus huomata, että äijällä on hirveä alapehko. Turn off välittömästi.

Äänestä
  • eli mun mies on karvainen ja aattelin siks vähä kysellä tääl,et mitä muut naiset aattelee...Mies ei suostu ajelemaan alapään karvoja posliiniksi,tai no sen mielestä sentin sänki on jo posliin! Mulla taas ei oo karvoja missään,ihan posliini olen ja kyllä mies siitä tykkää...mut mua on alkanut vähä haittaamaan just toi alapään karvoitus,kun mies tykkää kuitenkin et otan suihin...

    Äänestä

  • En tajua ihmisten intoilua posliinien perään. Karvankasvu kuuluu puberteetin aikaansaamiin ilmiöihin ja näin ollen ilmaisee sukukypsyyttä. Poslinismista tulee siis väkisinkin mieleen jonkin sortin pedofilian esi-aste.

    Äänestä

  • "Todella kuvottavaa on joskus huomata, että äijällä on hirveä alapehko."

    Sä oletkin sellaista iloluontoisempaa tyyppiä?

    Äänestä

miehessä täytyy karvoja olla. Se on luonnollista ja näin ollen seksikästä ja miehekästä.

Äänestä

ei kuulosta kovin ihanalta, että mies olis todella todella karvanen, mutta jos mieheen ihastuis, ni en mä sitä karvasuuden takia jättäis tai hylkäis.

Ja olishan sen vieressä ainaki lämmin nukkua :)

Äänestä
  • mäkin just tutustunut kivaan mieheen, se vaan melko "karvainen".. mitä tekee kun toisaalta tykää siitä ihmisenä, mutta toisaalta karvat ovat hieman liikaa (Rinta-Selkäkarvat) häiritsevät kun tottunut enemmänkin vähäkarvaisiin- ei viitsi heti toiselle mennä sanomaankaan...? Sanon itselleni ettei aina vaan kannata katsoa ulkokuorta...?miten jatkaa?

    Äänestä

  • ongelma? kirjoitti:

    mäkin just tutustunut kivaan mieheen, se vaan melko "karvainen".. mitä tekee kun toisaalta tykää siitä ihmisenä, mutta toisaalta karvat ovat hieman liikaa (Rinta-Selkäkarvat) häiritsevät kun tottunut enemmänkin vähäkarvaisiin- ei viitsi heti toiselle mennä sanomaankaan...? Sanon itselleni ettei aina vaan kannata katsoa ulkokuorta...?miten jatkaa?

    jos se mies olis itseki halukas luopumaan esim selkäkarvoistaan. Lähipiirissä on ollut käytössä monille naisille tuttu veet, josta ei jää ikävää sänkeä. Kannattaa kuitenkin muistaa testiä, kestääkö iho sitä. Ikävä esim kiveksiä hoitaa karvattomiksi veetillä, jos tuloksena on erittäin ärtynyt iho..

    Se on sitäpaitsi jollain kieroutuneella tavalla hauskaakin värkkäillä yhdessä ;) ja ex otti itse tavaks ostaa veettiä ja "hoidella" ala-alueet..

    Äänestä

  • pihkura kirjoitti:

    jos se mies olis itseki halukas luopumaan esim selkäkarvoistaan. Lähipiirissä on ollut käytössä monille naisille tuttu veet, josta ei jää ikävää sänkeä. Kannattaa kuitenkin muistaa testiä, kestääkö iho sitä. Ikävä esim kiveksiä hoitaa karvattomiksi veetillä, jos tuloksena on erittäin ärtynyt iho..

    Se on sitäpaitsi jollain kieroutuneella tavalla hauskaakin värkkäillä yhdessä ;) ja ex otti itse tavaks ostaa veettiä ja "hoidella" ala-alueet..

    ...jutut. Eihän kukaan voi sille mitään, kuinka karvainen tai vähemmän karvainen on.Jos toi on joku kriteeri miestä valitessa, niin hyvinpä teillä muijilla menee. Itte en ainakaan koskaan suostu ajamaan mitään muita karvoja pois, kuin partakarvat ja nekin vain silloin tällöin. Ja hiukset. Mutta ne leikkaa taas joku muu pois, kun en itte pysty siihen.Pöh!ja vielä kerran Pah!

    Äänestä

Selässä olevat karvat ovat eläimelliset ja muutenkin karvainen mies näyttää apinalta. Kannattaa vaan alkaa ruokkoamaan itseään. Kannattaa ostaa vaikka epilaattori, koska leikkaamalla karvoja saa vain kauhean pistävän sängen.

Äänestä

Karvat on ihan yes, kunhan kaveri vaan on puhdas!

Äänestä

Olen varmaan aika pinnallinen mutta liiat karvat ovat mielestäni kammottavia. Niskavillat ja selkäkarvat etenkin. Tulee mieleen kuva Osama Bin Ladenista, jossain lehdessä oli taannoin kuva hänestä ja se järkytti. Kyllä ne liiat karvat häiritsee minua aiankin

Äänestä

Se on miehekästä.

Todella outoa on se, että jos mies alkaa ajella tai jopa nyppiä esim. selkäkarvoja... huh.

Äänestä

muuten miellyttää, niin kyllä minä niitä karvojakin sitten mielellään silittelisin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


............. kirjoitti:

Mitä mieltä olette naiset,jos mies on tumma ja sillä on tosi paljon muatia karvoja? eli niskassa tumma karvakasa,selässä,rinnassa,mahassa jalat ja kädet,pyllys, naamas rehottaa parta? haittaako tuollainen teitä?jos kus tietty naamakarvat ajettu. Mielipiteitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu