Miehet, kumpi parempi?

Kumpaa naista lähestyisit mieluummin diskossa:
a) kireisiin farkkuihin pukeutunutta vai b) minihameeseen pukeutunutta?

Entäs sitten c) vähän leveälahkeisempiin, "aikuisten naisten" housuihin vai d) polvipituiseen hameeseen pukeutunutta naista?

Kerrotko vielä taustatiedoiksi
1. Ikäsi
2. Keskimääräinen alkoholimäärä, jonka juot ravintolailtana: a) 0-5 annosta, b) 5-10 annosta, c)10- 15 annosta vai d) enemmän kuin 15 annosta
71809
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Eiköhän se riipu naisesta eikä vaatteista

Äänestä

naiset vievät voiton.. siis kohtuudella meikkiä,asialliset vaatteet ei minihameita jne.. fiksu ja asiallinen keskustelutaito järjellä höystettynä..ei kiroilua tai esim. toisten arvostelua jne... mieluiten ruuanlaittotaitoinen hoikka nainen joka tietää mitä haluaa.

=tommoista naista ei vaan ole tai sitten en vaan ole vielä löytänyt 26 ikävuoteen mennessä.

Äänestä

Oikea vastaus kysymykseesi on: a), 41 v. ja 4-8 drinkkiä. Se oli kompa! Eikö vaikka? Siis noiden drinkkien määrässä. Mitä saa oikein vastannut???

Äänestä

tuo niin hirveesti ole pukeutumisesta kiinni mutta mietitäänpä hetki mitkä olisi vastaukset hmm.?
No kyllä se näin olisi että ekasta kymysyksestä valitsisin nuo kireät farkut ja toisista vaihto-ehdoista valitsisin kyllä ns. aikuisten naisten housut.
Iältäni olen 37v. ja alkoholin määrä vähän vaihtelee fiiliksestä ja porukasta joskus nolla ja toisinaan ehkä maks. kymmenen.

Äänestä

En ikinä lähesty baarissa naista, joka on pukeutunut pitkiinhousuihin, se on kauhistus ja "transvestimaista" ja epänaisellista!

Äänestä

Noista ekasta kahdesta ehkä mielummin farkut, tai kyllä hamekin käy kunhan ei ole aivan älyttömän lyhyt. Riippuu aika paljon ruumiinrakenteestakin.
Noista kahdesta en osaa sanoa mitään.

1. 23v
2. b tai c, riippuu vähän meiningistä

Äänestä

Kumpaa naista lähestyisit mieluummin diskossa:
a) kireisiin farkkuihin pukeutunutta vai b) minihameeseen pukeutunutta?
v:riippuu missä tarkoituksessa lähestyisin.molemmat näyttävät varmasti kiinnostavalta vaikka pidänkin naisen sääriä erittäin seksikkäinä.jos olisin naula päässä niin b selvinpäin kumpi vaan jos oletetaan että vaatteet on saman ihmisen päällä.
toisesta vaihtoehdosta no kyllä täytyy sanoa että se
hametyttö kiinnostaa enemmän.

1.29v
2.en käy baareissa eli 0 annosta

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Silke kirjoitti:

Kumpaa naista lähestyisit mieluummin diskossa:
a) kireisiin farkkuihin pukeutunutta vai b) minihameeseen pukeutunutta?

Entäs sitten c) vähän leveälahkeisempiin, "aikuisten naisten" housuihin vai d) polvipituiseen hameeseen pukeutunutta naista?

Kerrotko vielä taustatiedoiksi
1. Ikäsi
2. Keskimääräinen alkoholimäärä, jonka juot ravintolailtana: a) 0-5 annosta, b) 5-10 annosta, c)10- 15 annosta vai d) enemmän kuin 15 annosta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu