Naisten mielestä seksikkäitä ammatteja
mm. jääkiekkoilija, lääkäri, poliisi, palomies...
mitä naisista paljastuukaan... seksikkäitä miehiä ovat joko univormuissa työskentelevät tai/ja paljon tienaavat...
onko naiset näin pahasti rahan perään että ihminen muuttuu seksikkääksi kun on rahaa/valtaa (Harkimo hyvänä esimerkkinä)
seksikkäät ammatit
17
5401
Vastaukset
- typerä
Ei nyt mikään kaljamahainen palomies,poliisi yms. ole seksikäs. Seksiskästä on jos omaa urheilijavartalon ja siinä päällä se uniformu...fantasiaa.Vähän niin kuin miehillä hoitsut.Naiset jotka ottavat lihavan ja inhottavan miehen rahasta ovat asia erikseen.
- pihkura
Ei se ammatti miehestä seksikästä tee, vaan miehen oma olemus. Kyllä toimistotyössä olevakin voi olla seksikäs, jos pitää itsestään huolta. Ainakin osa seksikkyydestä taitaa kuitenkin tulla lihaksikkaasta tai muuten hyvästä kropasta, joten senkin takia fyysiset ammatit, joissa vaaditaan tiettyä yleiskuntoa, ovat helpommin naisiin vetoavia.
Rahalla ei mielestäni ole tekemistä seksikkyyden kanssa, ainakaan yleensä.. Poikkeuksia tietenkin löytyy, mutta se taitaa enemmän liittyä siihen, miten sitä rahaa käyttää hyväkseen.
Univormut.. Siihen meikäläisellä ei oo oikeen mitään sanottavaa. Ei mulle oo merkitystä missä vaatteissa mies tekee työnsä. - narddu
Miehellä täytyy olla rahaa, jotta kykenee elättämään perheensä, erityisesti jälkikasvunsa. Siksi naiset tuntevat vetoa varakkaisiin miehiin. Ettekö tunne evoluutiopsykologiaa?
Mutta, mutta. Pelkkä raha ei toki riitä. Harkimo ei henk. koht iske minuun ollenkaan, eikä varmasti kovin moneen muuhunkaan. Mies on lyhyt ja leuaton. Ei kykene puolustamaan perhettään.
Eli ellei miehellä ole rahaa, on hyvä olla habaa.
;)- nainen30+
ammatilla ei ole mitään väliä- ainakaan minulle.
Kunhan on töitä:)
Pääasia, että miehellä on sydämen viisautta, tunneälyä ja halu tehdä toiselle hyvää. Pahitteksi ei ole myöskään se, että mies pitää kropastaan huolta ja innostuu uusista asioista kuin pikkupoika;)
- missejä ja heidän
mieltymyksiä siirtyä AINA entisestä poikakaverista (josta tulee entinen tietysti sen missivuoden aikana!) jääkiekkoilijaan. Kauanhan Jenni Dahlmankin yritti TPS:n pelaajia, Jani Hurmetta tietääkseni loppuviimetteeksi ennen kuin iski silmänsä raharikkaaseen ja päätä lyhyempään Kimiin. Rakkauttako? Rahaan ainakin - ja maineeseen! Saahan sitä sillä tavoin palstatilaa yllin kyllin! :D
- pihkura
onhan sillä kimin kans mennytki "hyvin".. Sitä saa mitä tilaa ;)
- ammatista mutta
Räätälöity puku päällä, alla urheilijan vartalo. *kuolaa*...
- dwea
vaikka mieheni ei ole mitään noista, hän on mielestäni seksikäs. Hän on seksikäs, koska hänellä on niin ihana luonne ja minä rakastan häntä.
En edes ymmärrä mitä seksikästä rahakkaissa tai mainitsemissasi ammateissa on. En ole koskaan tajunnut.
Mutta olen kai sitten outo... =) - !!!!!!!!!
Hyvä jumala,jos heräisikin krapulaisena Harkimon vierestä...
Pitäisi todellakin olla pankkikirja välissä!!! - miettijä
Mietin ja mietin mutten keksinyt ammattia joka suoraan vaikuttaisi seksikkäältä, kyllä siinä on kyse miehsetä itsestään eikä ammatista. Ehkä joku todella erikoinen ammatti saattaa herättää kiinnostusta sen vuoksi ettei usein törmää ihmiseen kyseiseltä alalta, mutta ei se ihmisestä seksikästä tee.
Joissain uniformuissa on kyllä vetoa, mutta sekin riippu miehestä joka sitä kantaa. Jääkiekkoilija ovat mielestäni kammottavia, samoin jalkapalloilijat. Raha ei todellakaan ole seksikästä, vaikka se saattaa antaa miehelle lisää itsetuntoa. Harkimoa en viitsi edes kommentoida, hyi. - blondi.mimi
Ystävättäreni joutui sairaalaan ja kävin häntä katsomassa. Huomasin osaston upean, yli 40-kymppisen mieshoitajan, pitkän, tavallisen näköisen suomalaismiehen - mutta hyvä kroppa, pitkä mies ja valkoiset housut ja se "takki"/paita. Ihanat kädet kiinnitti myös huomioni ja tapa jolla hän puhutteli ja hoivasi/huomioi. Jotenkin hänessä oli todella paljon seksikkyyttä, ystävättäreni oli aivan innostunut myös. En haluaisi sairastua mutta tuollainen hoitaja ei oli hassumpi !!
Poliisit, ensihoitajat,palomiehet ovat seksikkäitä ammatteja, mutta nykyisin vaan niissä tosi nuoria miehiä, eikä niissä vielä karismaa. Asvalttimiehet myös "jotain" ! ;) Kesänviettopaikkakunnallani maalla on eräs seppä ja vau, hänen työskentelyään on kiva katsoa, joskus antaa esityksiä, siinäkin seksikäs ammatti. Tai no, ei se ammatti ole ehkä seksikäs, vaan se mies jota sitä harjoittaa.
Ja vielä...suomalainen perusmies kesällä, esim maanviljelijä - ruskettuneena, ilman paitaa....ah ! Onhan näitä ! - WiiWi
Pidän seksikkäinä, erityisen puoleensa vetävinä ja mielenkiintoisina miehiä jotka on käteviä ja osaa ns. "miesten töitä! esim raksamiehet, autonkorjaajat, teknisiten härveleiden kanssa puuhailijat ym.
Minulle ei niinkään ole väliä onko mies valmistunut ammattikoulun penkiltä vai DI. Tärkeintä on, että pitää työstään ja on siinä hyvä :)- Ninnuliini
Mutta jos mies on työtön ja ei yritä tehä mitään asian eteen, on epämiellyttävä... Ja sama koskee meitä naisia. Halveksin eniten työttömiä, jotka haluu elää vaan yhteiskunnan siivellä eikä tee mitään asian eteen. Tai jos "tekee" niin se on sitä, että alottaa joka syksy koulun uudessa paikassa, mut ei saa ikinä loppuun laiskuutensa takia... =( Ei hyvä.
Mut työttömät, jotka tosissaan yrittää tehä asian eteen jotain, heitä kunnioitan, koska vaatii kauheasti sisua ja tarmoa ettii työ. Vaikka varmaan välillä ei voimat riitä etsii töitä... Mut kuitenki, ymmärsitte varmaan pointtini??
- pikku.nainen
yksinkertainen. Keskiverto nainen ja keskivertomies valitsevat kumpaninsa eri perustein.
Mies etsii sitä kaunista (= mielestään hedelmäisen näköistä) kumppania, joka saa lapsia ja huolehtii niistä.
Nainen taas etsii kumppania, joka takaa naiselle ja pesueelle ruoan saannin, eli pystyy elättämään heidät.
Ennen nainen siis ehkä katseli napakkapeppuisten ja leveähartisten miesten perään (= hyvä juoksija ja metsästäjä), ja nykyisin kiinnitetään paljon huomiota miehen sosiaaliseen asemaan.
Eli siksi varmaan Hjalliksellakin käy flaksi. Onhan hän sitä paitsi aivan symppiksen oloinen - sattui tulemaan viime kesänä huoltsikalla vastaan. Kyllä minäkin mieluummin Hjalliksen ottaisin kuin jonkun näistä kiiltokuvapojista, joiden kuvia täälläkin vilahtelee. - tapauksessa
Itse en ainakaan Harkimoa ottais vaikka vähän maksettais. Poliisit on vaan ah niin ihania niissä univormuissaan, tuskin hietä edes vilkaisisin jos ilman vormua näkisin, en tiedä kyllä mikä siinä viehättää, mutta joku siinä on... Taitaa jäädä ikuiseksi arvoitukseksi ;) Rahaa en kyllä ajattele, tärkeintä on sisin :)
- naisten
hyväksymä seksikäs ammatti on panomies, jolla on paljon rahaa. Siitä vaan koulutukseen.
- wesimies-70
Voi pyhä yksinkertaisuus sentään! Kaikki naiset sitä, ja kaikki naiset tätä, ja voi veetu sanon minä. Iso ja karvainen ja limainen Veetu!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia?
Kertokaas omia mielipiteitä eutanasiaan liittyen. Onko mielestäsi oikein vai väärin ja miksi?1912471Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä711222Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1785141Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa353770Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1963584Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss523218Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1092924Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky132558Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie562200Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy191995