vetäytyi yllättäen avajaispäivänä kisoista hiusmurtumaan vedoten.
KYLLÄ ON SAKSA SAMALLA TASOLLA NORJAN KANSSA. VEDETÄÄN AINEITA NIIN ETTÄ KORVISTA LENTÄÄ.
Axel Taichman
5
417
Vastaukset
- Epoähky
Lopultakin tuli joku jolla on todellisuuden tajua.Norja ja muut rikkaat valtiot jyrää niin sanotut dooping järjestöt mennentullen.Sielläkin ihme kyllä pätee raha?Tuntuu aivan älyttömältä että norjan kokoiselta maalta löytyis kokoajan näin ylivoimaisia urheilijoita puhtain paperein.
- Laura1
Odotan kuin kuuta nousevaa sitä päivää, kun ylimieliset norjalaispaskiaiset saavat samalla mitalla takaisin, mitä ovat Suomelle antaneet. Eivät yhtään sen kummempia "puhtauksineen". Edelläkäyvät labrathan ne on ne salaiset aseet, jotka nykyurheilussa jyllää.
Annettas vaan rauhassa urheilijoiden popsia pillereitään, tehdä verioperaatioita ja piikittää suoneen. Jos jollakulla kusipäällä on niin mieletön himo menestykseen ja rahaan, että on valmis kuolla kupsahtamaan äkilliseen outoon kohtaukseen parhaassa iässä, niin siitä vaan!
Suorastaan ärsyttää suomalaisten kohtalo, kuten Isometsä, Kirvesniemi, Myllylä ja kumppanit. Uskokaa tai älkää, olen varma, että he olivat kuiteski sieltä puhtaimmasta päästä koko sakkia!
Vielä se päivä koittaa, kun irvailijoiden turpa tukitaan, sitä kannattaa oottaa=) - norjassa
urheilu saa PALJON enemmän rahaa ku josain muussa maassa, ja siellähän on kyllä paljon enemmän harrastajii ku Suomessa.
- vai miten se nyt kirjoiteta...
Ihan selvä kusettaja. Ylen sivuilla 8.2. julkaistu juttu, että Axel jää pois 30 km, koska joku antibiooottikuuri jalassa olevan tulehduksen tms. takia. Ja nyt sitten hiusmurtuma. Huomenna varmaan löytävät kallon repeämän.
Tosin kyllähän tulehdus ja hiusmurtuma voivat liittyä ihan oikeasti toisiinsa, mutta kyllä tämä aika uskomattomalta taas kerran kuulostaa.
Kauan eläköön saksalaisten persereikähiihtäjien menestys!- hiusmurtuma
nauraa parhaiten nauraa eli on Saksalla vielä
Thobias Angerer. Mies johtaa suvereenisti miesten
hiihtocupia ja onhan naisissakin niillä melko
hyvä sivakoija, Claudia Kuenzel.
Kyl saksa voi vielä kultia voittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi383662Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal273219- 652855
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak822677- 351748
Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no801680- 281507
- 151485
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k231474- 281468