Ei saanut Hannu-Hanhi mitalia, ei olisi kannattanut etukäteen hehkuttaa voitosta. Ihan oikein että jäi noinkin kauas kärjestä! SKOOL!
Ei saanut Hannu-Hanhi mitalia
Olen mielissäni!
11795
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kuulehan turskalaisten perseenuolija, sinut teilataan aamun koitteessa! Toivon että juomasi on myrkytetty niin kidut tuskissasi, Skåål, Skråål....R.I.P
ei ole tae voitosta jos sattuu johtamaan maailmancupia. Samanlaista typerää mitalihehkutusta kuin aikoinaan "jokusievinen" oli altaassa leikkimässä kumiankan kanssa.
Kumpikohan vaatii enemmän tuuria, maailmancupin vai olympiakullan voitto?
En lähe mitään selittelemään, hannun hermot ei tunnu kestävän isoja kisoja, mut ihan turha hannun tän kauden saavutuksii on tuuriks haukkua!
hävitä tuurilla tai hermopelillä? "Noin tuhannennen vedon kohdalla kantti ei enää kestänyt, ote herpaantui", vai kuinka? Jätkältä puuttuu KOVUUTTA! Kakka lasahtaa pöksyyn, kun lähdetään isoihin kisoihin.
Taitaa itsellläsi lasahtaa heti kun pitää paineita noin purkaa!!
noinko kipeesti sattui, meneppäs itse sukseilemaan
hyvä se on sohvalta parkua, voitto on meidän , mutta tappio yksinomaan urheilijan, älä ole kade vaan osallistu kisoihin se vaatii vähän muutakin kuin skoolamista ja ilkeilyä.
Me veronmaksajat sen hermoheikon turistimatkat maksetaan!
No ala sit maksaa sinäkin veroja, saatanan vähä-älyinen sossun elätti.
Jos se noin paljon häiritsee maksaa Mannisen matka olympialaisiin niin muuta sitten Monacoon. Ei tuu ikävä sua.
Kukahan sinutkin sitten elättäisi?
Turhaa hehkutusta, jotkut älypäät
laskevat jo että olis tulos 14 mitalia...
Tuossa tänään autoilin niin oli ratiosuolessa
joku jakamassa loppuja mitaleita kun hannu
sen yhden kullan käväisee kipaisemassa.
Hannu Manninen on itse nöyrän ja joviaalin
oloinen kaveri, voittanut yhdistetyssä eniten
kisoja suomalaisista. Kaiken järjen mukaan kai voiton olis pitänyt tulla, mutta ei tänään sitten.
Muistakaa kummiski ettei Manninen ite ole
ollut nylkemässä kaatamatonta karhua.
ps. eikä voiteta euroviisuissakaan... 8= (