JOKA MITALI KORVAAMATON

dkgn

lopetetaan puheet varmoista mitaleista..sellasia ei ole vielä keksittykkään eikä tulla keksimäänkään!!!annetaan urheilijoiden onnistua ja epäonnistua..se kasvattaa.Ja pitää muistaa että vaikka se kuinka omituiselta tuntuu mutta arvokisat on aina arvokisat eikä mikään maailmancuppi.Joka lajissa on mieletön määrä mahdollisia mitalisteja,jotka ovat satsanneet näihin kisoihin pitkään ja joka lajissa jaetaan vain kolme mitalia...ei siinä lähtöviivalla kysytä entisiä meriittejä..kokonaan uusi kisa!Tsemppiä suomelle!me vielä näytämme:)

3

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PzMn

      Toivottavasti kukaan suomalainen ei saa yhtään mitalia. Jos ne vihdoin vaikka viisastuisivat ja tajuaisivat ensi kerralla olla lähettämättä ketään sinne.

      • ihmettelijä

        Jos sä PzMn kerran niin paljon inhoot olympialaisaía niin mix sä sitten hillut täällä keskustelun OLYMPIA-sivuilla... hieman ristiriitasta.


      • PzMn
        ihmettelijä kirjoitti:

        Jos sä PzMn kerran niin paljon inhoot olympialaisaía niin mix sä sitten hillut täällä keskustelun OLYMPIA-sivuilla... hieman ristiriitasta.

        Koska mielestäni tämä on hyvä paikka ilmaista kantaani asiasta. Ja hillumista tämä ei ole. Se mitä Torinossa tehdään, se on hillumista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2161
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      64
      2002
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1930
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      387
      1663
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1631
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1464
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1082
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      895
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      889
    Aihe