G: työpaikkaromanssista

Minkä alan työpaikalla romanssi on/oli?
Mitä tapahtui?

Vastaan ensin itse, sairaankuljettaja ja sähköä ilmassa. Toinen vaan on varattu...
73107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jos kerran toinen teistä on varattu, lopettakaa sähköt ja säkenöinnit alkuunsa ja käyttäytykää ihmisiksi.

Äänestä

Ollaan kumpikin vapaina oltiin ja nyt naimisissa.

Äänestä

Kahvinkeittäjä huoltsikalla,ja lumiaurankuljettaja.Hyvin auraa!!!

Äänestä

konduktööri ja ravintolavaununmyyjä.Näitä on paljon ja perheitä kaatuu.Onneksi on makuuvaunut olemassa...

Äänestä
  • Olen töissä miesvaltaisessa tehtaassa ja olen jakanut lähes jokaiselle.mieheni vaan aavistaa jotain,mut ei uskalla sanoa mitään..

    Äänestä

ei olla päästy alkua pidemmälle

Äänestä
  • fysioterapeutti ja lääkäri...ei katseita pidemmällä kuitenkaan olla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rakastunut kollegaan... kirjoitti:

Minkä alan työpaikalla romanssi on/oli?
Mitä tapahtui?

Vastaan ensin itse, sairaankuljettaja ja sähköä ilmassa. Toinen vaan on varattu...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu