Ahosella ei ollut mmahdollisuuksia parempaan hyppyyn siinä tuulessa, mikä sattui kolmen ekakierroksen parhaan hypätessä toisen hyppynsä. Hyvä että Hautamäen hyppy riitti sentään mitaliin.
Ahonen oli fiksu, kun ei selitellyt hyppyään tuulen syyksi, vaan jätti sen valmentajan tehtäväksi. Tällaisissa tuulioloissa ei saisi olympiakisojen mitaleta ratkaista. Harmi, että norskit otti tästäkin kaksi mitalia!
Ahonen oli fiksu, kun ei selitellyt hyppyään tuulen syyksi, vaan jätti sen valmentajan tehtäväksi. Tällaisissa tuulioloissa ei saisi olympiakisojen mitaleta ratkaista. Harmi, että norskit otti tästäkin kaksi mitalia!
Vastaukset 5
Vanhimmat
hypännyt säässä kuin säässä, tuulessa kuin tuulessa voittoon. Mutta Nykänen olikin voittaja eikä marjanpoimija!
kyllkähän se niin on että nykänen ei olis näitä nykyisii mäkimiehii vastaan pärjännyt ainakaan mäkihypyssä se on varma.. jossakin muussa ehkä ois saattanut esim juomises..
ja nykänen oli aina tappelemas sillon kun se urheili ja samatahti vaan jatkuu edelleen..
nähty vielä sekin, kun Nykänen olis päässy vetään Kojoa turpaan, kaikkien aikojen mäkimies Nykänen kuitenkin, kaikki kunnia hänelle.
Just joo,Hautamäkihän hyppäsi pisimmät hypyt,Suomalaist idiootit ovat tyytyväisiä vaikka voitto meni taas norjalaisittain"tyylipisteillä".Suomalaisten pitää hypätä 10m pitemmälle kuin muut että voitto irtoaa.
Kattoppa vielä ne molempien hypyt. Kyllä norskin hyppy oli just sen puoli pistettä tyylikkäämpi. Katso sekä ilmalento että jalkojen leveys telemarkissa!