Onko kukaan sinkkuutensa vuoksi leimautunut homoksi tai lesboksi, vaikkei sellainen olekaan?
HOMO / LESBO
sdfsfddf
8708
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Multa on kerran kysytty: ethän sä lesbo oo?
Siis ei niin et siinä mitään pahaa olis.
Mut jäipähän mieleen.
Kyllä on. :)
Niin että jatkuvasti. En omasta mielestäni ole pätkääkään homon näköinen mutta kaiketi käytökseni on sitten homomaista, herkkä kun olen.
Suoraan sanottuna v-tuttaa kun ihmiset tunkevat nokkansa toisten asioihin. Jos ei kerran kiinosta hankkia suhteita tai jaksa puhua jostain irtopanoista niin siitä voisi päätellä että ehkäpä herraa ei kiinosta. Mutta ei, pitää kehitellä jotain teorioita siitä että se on varmaan kaappihomo tai jotain.
Ja vaikka tuo ärsyttää niin mitäpä se auttaa kiistääkään väitteitä kun ihmiset ovat jo luokittelunsa tehneet. En viitsi selvittää pääni sisältöä kaikille kun eivät tajua kumminkaan.
Ne korvaa tietämättömyytensä yleistämällä.
Aika harva nainen on mua oman kaupungin baareissa lähestyny. Itte kun oon kans herkkä ja muutenkin aika hiljanen syrjään vetäytyjä, niin ne harvat kerrat kun joku nainen on jotain tullu sanomaan niin on kyselly ettenkö mä tykkääkään vaan pojista. Tai oon itte jollekin naiselle sanonu jotain niin on monella ollu aika oho ilme. Ei siinä muuten mut helposti vaan menee enemmän ja enemmän lukkoon naisten kanssa ja tulee enemmän paineita kun aina saa kuulla tollasta. Helposti alkaa itse suhtautumaan vihamielisesti ja kyynisesti homoihin kun muiden mukaan pitäis tulla sieltä kaapista ulos vaikkei sellasta ole edes olemassakaan.
tullut leimattu, ja usein.
mutta saattaa johtua myös siitä, että olen lesbo :) En vaan ole uskaltanut tulla kaapista ulos.
Sukulaiset, tuttavat, työkaverit keskenään arvuutelleet että onko vai eikö, kun en kerran ole miestä itselleni ottanut. Kukaan ei kuiteskaan ole tullut ääneen kysymään paitsi yks 7-kymppinen pappa, joka suuttui kun en lähtenyt hänen kanssaa ravintolassa tanssimaan ;) Olisi mennyt vähän itseensä - meikä oli silloin 25 v.
ja pitkään. parhe miettii muttei uskalla kysyä. Joskus mummo vakuuttaa että hyväksyy kyllä, jos vaikka lapsenlapsista joku sattuisi olemaan lesbo, ja tätä vihjailua on vaikea olla tajuamatta, kun on ainoa serkku joka ei seurustele;) mutta mitäpä tuosta, kyllä mä vielä miehen löydän, eikä toi epäily mua kamalasti häiritse.
Kaverit ei epäile kun tietää että en voisi olla kertomatta niille heti jos oisin lesbo:) Ja nehän nyt muutenki kuuntelee mun miehettömyys ongelmia lähes jokatoinen päivä :)