Farssia norjalaisten touhu

Sairastumis-, paranemis-, osallistumattajättämis- ja keskeyttämistouhut ovat paljon farssimaisempia norjalaisilla nyt kun Kyrön ja Riskin porukoilla 2001 konsanaan !!
3374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Yhellä oli vatsatautia ja kurkku kipee toisella... kuulemma. Ettei vaan ole kusesta mitään löytynyt..

Äänestä
  • Kylläpä veti Svartedaalikin melko ripeästi eilen ne kovat nousut, joten ei kyllä kovin paljon ne sairastumiset näyttänyt vaikuttavat. Hieman alkaa haiskahtaa tämä touhu.

    Äänestä

  • mestari kirjoitti:

    Kylläpä veti Svartedaalikin melko ripeästi eilen ne kovat nousut, joten ei kyllä kovin paljon ne sairastumiset näyttänyt vaikuttavat. Hieman alkaa haiskahtaa tämä touhu.

    Käyttää saa vaan ei kärytä ajattelee norskit, väkisinkin tulee mieleen että otetaanko noita kokeita niiltä edes tehokkaasti, ja pystyykö ne siinäkin vetämään kotiinpäin??

    Viimeisen 10 vuoden aikana on heidänkin porukoissa douppaajia ollut, onhan se selvää!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lahti2001 kirjoitti:

Sairastumis-, paranemis-, osallistumattajättämis- ja keskeyttämistouhut ovat paljon farssimaisempia norjalaisilla nyt kun Kyrön ja Riskin porukoilla 2001 konsanaan !!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu