Nämä herrat kun saisivat parannettua henkilökohtaista suoritustaan mitä se oli yhdistetyn normaalimatkan kilpailussa, voi Suomelta odottaa vaikka minkäväristä mitalia tämänpäiväisestä yhdistetyn joukkuekisasta.
Mutta jos yksikin lenkki pettää, niin....
Mutta jos yksikin lenkki pettää, niin....
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jos kultaa ei tänään tule, niin jossakin on mennyt pieleen ja pahasti. Eihän siellä ole itse asiassa yhtään maata, joka pystyisi kamppailemaan Suomen kanssa kullasta.
Henkilökohtaisen kisan perusteella nelikko, Itävalta, Suomi, Saksa ja Norja ovat varmimpia mitalisuosikeita. Kuka tahansa näistä onnistuessaan on voittaja.Muilla ei ole paljon nokan koputtamista jaettaessa mitaleita.Pahat yksilöiden epäonnistumiset voivat tietysti sekoittaa pakan, ja silloin muista maista voi nappisuorituksella joku yltää mitaleille. Näitä maita ovat lähinnä Usa ja Japani.
eli kolmen kauppa =)
eli kolmen kauppa =)
Juu, unohtui se juttu. Näin mitalien ulkopuolelle jääminen suomelta olisi ehdottomasti pettymys.
onko Saksalla haseney joukkueessa. Jos on ja Saksa pääsee hiihto-osuudelle ennen Suomea niin on tosi vaikee ottaa kiinni. Saksalla taitaapi olla kovempi hiihtovauhtinen joukkue ku Suomella.