miksi miehet eivät paremmin hallitse seksin saloja. Tuntuu että suurimmalle osalle riittää kun pökitään ja äännellään kummallisesti. Omalle kohdalleni on osunut näitäkin tapauksia, tuntuu että yhdelle kymmenestä on selvinnyt jollain tapaa mitä seksi sisältää. Ei se ole sitä että odotetaan naisen tekevän kaikki. Pitää osoittaa itsekin edes jonkin asteista ymmärrystä, mitä seksi on. Ryhtiä miehet tai hankin kattavan käsikirjaston
Kiinnostaa tietää
Amanda¤
131396
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Tapaisinpa joskus naisen, joka olisi valmis panostamaan myös minun tyytyväisyyteen, eikä vain odottaisi, että ensin tyydytän hänet kaikin puolin hyväilemällä, suuseksillä, välineillä jne ja sitten saan naida häntä kunnes laukean naisen maatessa itse verraten passiivisena. Tylsäääää.... Olen kyllä ehdottanut, että nainen vaikkapa strippaisi tai sitoisi minut ja tekisi minut hitaasti hulluksi tai käyttäisi seksiasuja, mutta eipä sellaisia naisia ole vielä vastaan tullut.
Seksi muistuttaa yleensä lähinnä ruoanlaittoa, jossa mies ensin valmistaa monipuolisen ateriakokonaisuuden naiselle ja syöttää hänet ja saa sitten lopuksi itse latkia jo hieman haaleaksi jäähtynyttä keittoa. :(
mene huoriin tai hommaa seuraa kinkypalstoilta.
kaikki-tänne-mulle-heti.
Ei naiset ole noin näkyvän itsekkäitä. Nainenhan korkeintaan toivoo että saa tyydytyksen kun itsekin tyydyttää. Ei kaikki naiset ole niin kuin äitinne, jonka kanssa teillä oli huono äitisuhde. Lisäksi voisi tutustua itseensä: projisoitte naisiin omat pimeät puolenne; luulette naisten omaavan paskoja ominaisuuksia jotka ovat mielikuvituksenne tuotetta.
Onko mies muka itsekäs jos haluaisi naisen ottavan seksissä joskus myös hänet huomioon? Moni nainen kuvittelee olevansa jonkinlainen autuaaksi tekevä reikä, joka tarjoaa miehelle automaattisesti tyydytyksen, koska mies yleensä laukeaa kuitenkin. Silti se ei tarkoita sitä, että mies välttämättä nauttisi tai kokisi itsensä tyydyttyneeksi. Vaikka mies laukeaisikin, hän silti kaipaa useimmiten vähän monipuolisempaa seksielämää ja sitä, että nainen voisi joskus ajatella seksiä myös miehen näkökulmasta. Luulen, että miehet katselevat pornoa tai käyvät huorissa juuri siitä syystä, että heidän naisensa ovat seksuaalisesti niin tylsiä, rajoittuneita ja itsekeskeisiä.
Suuri osa miehistä tekee kaikkensa tyydyttääkseen naisen, nuolee vaikka pillua kunnes leukapielet ovat krampissa ja ostaa sen seitsemät seksisauvat yhteisiin leikkeihin. Mutta auta armias jos naiselta odottaa jotakin vastaavaa huomioimista; sitähän saa kuulla olevansa itsekäs, ellei peräti perverssi sovinistisika!
yleistystä! Olen törmännyt myös miehiin, jotka eivät anna mun tehdä niille mitään muuta kuin antaa juuri sitä reikää! Muutakin saisivat, mutta eivät pidä sitä minään - sitten jos kehtaavat vielä valittaa jossain palstoilla niin voi helvetti. Nämä miehet tosin eivät halua tehdä minulle yhtään mitään, kunhan itse saavat se on pääasia.
Ja HETI kun nainen haluaa roolileikkejä, sitomista, vähän muutakin kuin sitä mitä mies haluaa niin heti nainen on oksettava lesbofeministi ja huora...voi kun kerrankin löytäisi miehen joka antaisi minun pukeutua johonkin kiihottavaan asuun ja piiskaavan mua. Ei ole löytynyt sellaista miestä.
millaisiin sie oikeen oot törmännyt? Onhan noita vähemmän aktiivisia kokemuksia kyllä itelläkin muutama, mutt kyllä suurin osa miehistä on minun mielestäni oikeinkin aktiivisia ja kykeneviä otuksia. kannattaa harrastaa seksiä selvin päin ja saman kumppanin kanssa kun sellainen sopiva löytyy. Yhden yön jutuissa kun ei koskaan tiiä mitäsaa ja tulos voi olla keskimääräistä useammin kuvaamasi kaltainen.
Tai mistäs minä tiiän. :)
tuokin on niitä juttuja mitä ei kirjoista opita vaan käytännön kokemuksella mahdollisimman monesta eri vastustajasta tarvittavalla määrällä toistoja :-) Siks täs onkin pakko vielä harjotella ja tutustua eri vastustajiin niin paljon kuin mahdollista,josko sitä ois 40v valmis :-)
Näin olen itsekin asian todennut olevan. Ei ole paljon hurraamista. Jos on iso muna, oletaan, että pelkkä pökkiminen riittää ja se siitä. Pienimunaisista nyt en edes viitsi puhua. Itse hemmot sanovat, että 'olen pieni ja terhakka'. Okei joo. Jätetään se terhakka pois, niin alkaa olla lähellä totuutta.
Monelle homma on sitä, että lähetyssaarnaajassa peiton alla ja pimeässä heti lauantaina sen saunan jälkeen. Sitten voi alkaa katsomaan Uutisvuotoa. Se on sitä suomalaisen miehen lauantairomantiikkaa.
Miehet! Opetelkaa nauttimaan elämästä ja naisestanne. Elämä ei ole pelkkää sisään ja ulos -vetoa. Siihen kuuluu paljon enemmän. Opetelkaa hieman edes taitoa. Ei se paljon luulisi vaativan.
Jos ei mies kiihota, niin hankkikaa toisenlainen tai pitäkää taukoa niin että kiima kasvaa.Seksiinkin leipääntyy jos harva se päivä pitää litistä.
Me miehethän se suurin työ aina seksin aikana tehdään. Me joudutaan keskittymään, kun te naiset vaan makaatte alla, tai olette pylly pystyssä. Ilmankos me halutaan hoitaa homma nopeasti pois alta. Keskitytään omaan saamiseemme ja että kalu pysyy pystyssä koko session ajan. Joten kyllä se mies tekee kaiken.
...elämässäni vielä kertaakaan seksin aika pysynyt paikallaan, en alla, en päällä enkä kontillaan jne... mä en vaan kertakaikkiaan pysty edes! olen siitä saanut palautettakin, kun en "vaan ole" ja se on hyvä juttu.
Harmittava juttu, mikäli näiden tämän topicin äijien kohdalle on sattunut vain näitä "tekemättömiä lahnoja" , olisikohan syynä myös nämä miehet itse?!
on mielestäni kertoa,
jos homma ei toimi.
Yrittäisin selittää, aikani...
Ehkä!