Olen vastikään alkanut "löytää" todellinen naiseuteni.Siihen kuuluu rajaton tarve osoittaa hellyyttä, halia ja hoivata.Bambit, ilveksenpoikaset ja västäräkit ovat ihquja.Samoin monet miehetkin..Mitä teen kun miehet suorastaan kammoksuvat luonteenpiirteitäni, väittävät hulluksi? Heille hellyys = enemmän rock. No, eiväthän asiat sulje pois toisiaan.
Hieman pönäkkä mies joka on luonteeltaan jännittävä, olisi niin ihana "patjanpehmusteena" tuolla petissäni.Voi voih, miten sellaiset pärjääkään ilman havaintoani heidän hoidontarpeestaan.
Miksi miehet pidätte hulluna naista, joka tarvitsee paljon intiimiä läheistukea toiselta eli mieheltä, ja myös kykenee itse hoivaamaan?
Hieman pönäkkä mies joka on luonteeltaan jännittävä, olisi niin ihana "patjanpehmusteena" tuolla petissäni.Voi voih, miten sellaiset pärjääkään ilman havaintoani heidän hoidontarpeestaan.
Miksi miehet pidätte hulluna naista, joka tarvitsee paljon intiimiä läheistukea toiselta eli mieheltä, ja myös kykenee itse hoivaamaan?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tai ei vaivaisi, jos jostain sinunlaisessi naisen löytäisin. Itseäni ei todellakaan haittaisi tuollainen luonne, päin vastoin.
Hieno juttu.... mutta ei mieskään halua olla jatkuvasti "halinalle". Mies haluaa olla myös luonnostaan lauman johtaja "alfa uros". Varaudu siihen ....
Itelläni on suhde jatkunut jo 19 vuotta ja jatkuu edelleen ymmärtääkseni suhteellisen hyvin. Välillä käydään verbaalitaistelua kuin ampiaiset, usein rakateluunkin tule tauko, mutta silti rakastamme toisiamme ja lapsiamme, ja elämä soljuu eteenpäin.... haluan elää ja harmaantua vaimoni kanssa.
mitä jos mies on tommonen? onko se huono juttu?
Kollin mielestä on mukavaa käpertyä helliteltäväksi ja itsekin hoivailla ja paapoa. Mutta liika on siinäkin liikaa. Joskus ylenmääräinen hellittely voi olla ahdistavaakin. Kolli kaipaa kuitenkin myös omaa tilaa ja vapautta. Sitten on taas mukava palata viereen lämpimään kiehnuttamaan ja kehräämään.
mies oli liian hellyydenkipeä.. tai ei se varmaan ois loppunu jos olisin tykännyt siitä yhtä paljon kun se musta.. mutta jos ei oikeasti tykkää toisesta niin ei sitä jaksa kuunnella kun toinen lepertelee jatkuvasti..
Mies, jota viimeksi tapailin (en tiedä jatkuuko, kun juoksee tunteita karkuun) kertoi alussa aina kaipaavansa silittelyä ja paijailua, tosin perään sitten sanoi, että taitaa olla tosi väsynyt tai ottanut liikaa jo kun sellaisia höpisee. Tutustuttuamme paremmin, hän tuli luokseni "sillä verukkeella" välillä, että haluisi, että silittäisin häntä - hänkin silitteli sitten mielellään mua :) (ja tähän ei liittynyt edes seksiä aina, jopa harvemmin kuin silittelyä!)
..mies sanoo että johan sä oot saanu hellyyttä kun äsken just oli seksiä?? Eikö sitä voikaan muuten vaan halailla tai muuta??
Näinkö siinä aina käykin, kun oma nainen on jo "varma nakki" niin ei tarvitse enää houkutella. Olen todella todella pettynyt teihin miehiin?!? Tällaisiako te tosiaan olettekin??
Viisari värähtää kyllä kun näkee jotain uutta. Taitaa aina olla loppujen lopuksi ruoho vihreämpää aidan toisella puolella. Tuntematon kiehtoo, tuttua turha enää sylissä lääppiä ja turha lässytellä, tyyli on "johan minä jo silloin 50v sitten sanoin että rakastan". Ja sit salaa toivotaan että sais p:ttä joltain uudelta valloitukselta. HAh. Jos nainsena itse tekee aloitetta hellittelyyn se onkin ahdistelua, ellei kyse ole seksialoitteesta?!?!?
Sehän on todistettu ihan tieteellisestikin, että mies ei tykkää hellittelystä seksin jälkeen. Orgasmin aikana aivoista vapautuu jotain sellaista hormonia, olikohan se prolaktiinia vai mitä, joka aiheuttaa tarpeen ottaa etäisyyttä. Kannattaa siis yrittää hellittelyä ennen seksiä, eikä sen jälkeen.
Hellyys ennen seksiä = kysyy "naidaanko?"
Seksin jälkeen ihan sama mulle itsellenikin jo tällä menolla. Tärkeintä olis ihan satunnaiset hellät huomionosoitukset milloin vain. Turha toivo, alan uskoa että ei tässä maailmassa enää ihmisille merkitse mikään mitään muu kuin pornomainen pano.
Onko kaiken hellyyden oltava aina liityksissä seksiin?? Olen niin vihainen ettei tää enää kiinnosta.
Se on minusta oudointa, että on tapahtunut muutos! Alkuun oli hellyyttä ilman seksiä. Ei enää. Ja minä en ole mikään ruikuttava pihtari. Kyllä seksi on tärkeää ja saa olla rajuakin, sehän vaan piristää, mutta eikö arkihellyys kuulu myös suhteeseen? Tai ainakin luulin niin. Kohta alkaa lähtölaskenta.
no ei todellakaan vaivaa. vaan se vaivaa kun naiset on niin kylmiä että ne ei osaa pitää hyvästä kaikin puolin naista arvostavasta miehestä kiinni. sitten itketään perään.... mä olen mies joka haluaa antaa ja saada paljon hellyyttä.en ole tippaakaan mustasukkainen. enkä ole mikään tossukka vaan raameja löytyy sen verran että jos sattuu yöllä nakki komerolle niin ei tarvi alkaa pika juoksua harrastaan... vaik olis hieman isompikin porukka vastassa. toivottavasti ei enää ikinä joudu sellaiseen tilanteeseen.