Ennen sentään hävettiin, kun jäätiin kärjelle yli puoli minuuttia! Nyt ollaan tyytyväisiä. Menkööt tällaiset sunnuntaihiihtäjät Finlandiahiihtoon! Eikö Suomesta todellakaan löytynyt parempia hiihtäjiä olympiakisojen viestinhiihtoon? Viro oli eka osuuden jälkeen kärkeä (ja Suomeakin) jäljessä 53 sekuntia. Vielä hävittiin Virollekin yli minuutti loppuajoissa ja voittajalle 2.50,4.
Olisko aika vaihtaa jo valmentajaa? Keskittyköön Jylhä tv-kasvo Kaskilahden valmennukseen!!!
Olisko aika vaihtaa jo valmentajaa? Keskittyköön Jylhä tv-kasvo Kaskilahden valmennukseen!!!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jospa kävisit itse hiihtämässä niitä mitaleita etkä tyytyisi pelkästään valittamaan...
Kaukana maailman kärjestä.Säästyi nekin rahat muille lajeille joissa toivoa pärjäämisestä.
olen penkkiurheilijana seurannut olympiakisoja 30:n vuoden ajan, ja yleensa Suomen miehet ovat olleet kärkiporukoissa vielä ankkuriosuudella. Valmennettu on suurella rahalla ja leireilty alpeilla vuosikaudet, mutta ei pärjätä. Ollaan vain tyytyväisiä!!
Ei Virolle häviäminen ole häpeä tällä hetkella. Ensimmäisen osuuden Aivar Rehemaa (Smigunin serkku muuten) on junioreiden maailmanmestari, viimeisen osuuden nuori Kaspar Kokk oli olympialaisten avausmatkalla 20. Veerpalu ja Mae ovat maailman huippuja.
käyttäneet douppingia olisivat varmaan Vironkin voittaneet.