Miksi te jotkut naiset raahaatte miesystävänne mukaan kauppoihin kun menette vaateostoksille??
Olis kiva tehdä niitä ostoksia rauhassa mutta kaupassa pyörii kourallinen niitä pirun miesystäviä kyyläämässä mikä mua ainakin ärsyttää ja häiritsee.
Tuskin ne miehetkään nauttii siitä mukanaolosta, jättäkää ne kotiin tai jonnekin ja menkää yksin sinne kauppaan! Oli sitten käsky eikä ehdotus.
Olis kiva tehdä niitä ostoksia rauhassa mutta kaupassa pyörii kourallinen niitä pirun miesystäviä kyyläämässä mikä mua ainakin ärsyttää ja häiritsee.
Tuskin ne miehetkään nauttii siitä mukanaolosta, jättäkää ne kotiin tai jonnekin ja menkää yksin sinne kauppaan! Oli sitten käsky eikä ehdotus.
Vastaukset 19
Vanhimmat
tuo sinun purnauksesi! Kuka nyt ensinnäkään viitsii raahata ketään vaateostoksille ja kuka nyt ensinnäkään antaa raahata itsensä vaateostoksille. Kai jonkunlaista tahtoa löytyy kummaltakin sukupuolelta. Sitä paitsi oman miehen kanssa on joskus todella mukavaa ja erilasita käydä vaateostoksilla ja se on mukava tapa viettää, vaihteluksi, aikaa yhdessä noinkin. Ei se aina kovin nautinnollista, ainakaan miehestä, ole mutta joustetaan puolin ja toisin. Jos tuo ärsyttää jota kuta, so what!
Ärsyttää suunnattomasti kun olen alusvaateosastolla ja naisilla on vaivaantuneet mihet mukana jota eivät tiedä katselisivatko alusvaatteita vai niitä valitsevia naisia. Yllättävän paljon miehiä seisoo joskus naisen kyljessä hiljaisina ehkä vähän ymmällään kun eivät uskalla kieltäytyä ko. ostosten tekemisestä.
Oma mieheni on varmaan sitten poikkeus... Hän on alusvaateosastolla innokkaammin tutkimassa valikoimaa kuin minä.;) Hänhän niitä enimmäkseen katseleekin...´
Ja täytyy sanoa, että pienet on murheet, jos kaupassa on aikaa keskittyä toisten seuralaisten tekemisiin. Mulle on kyllä aivan sama, montako vaivautunutta miestä siellä kaupassa pörrää, eihän mun tarvi niiden kanssa seurustella.
Toikin vielä! Pervot äijät kyylää ku naiset valikoi alusvaatteita, olisit kai eri mieltä jos huomaisit et miehes kattelee muitakin siellä ja arvaa vaan mitä miettii. ;)
Kyllä se mies siellä ihan niitä vaatteita katselee... Ei niitä Klaara Kotkoja, jotka kuvittelee, että jokainen mies katselee just häntä.;)
Mistä sä muuten kuvittelet tietäväs mitä ne Klaara Kotkot ajattelee? ;)
Ihan vain viittaisin tähän alkuperäiseen aloitukseen ja siitä seuranneeseen keskusteluun. Tuntuu joku luulevan, että kaikki miehet kaupassa keskittyy kyttäämään, mitä hän aikoo ostaa ja ennen kaikkea miettii pervoja ajatuksia juuri hänestä...
Eipäs nyt vääristellä.
että jonkunhan pitää kantaa lompakkoa :)
että haluaa (alus-)vaatteesta mielipiteen, ja haluaa miehenkin olevan ostokseen tyytyväinen.
Mun puolesta ei ainakaan kukaan edes SAA maksaa ostoksia. Lahjat on erikseen, minä vastaan omista rahoistani ja ostoksistani, enkä ole niistä KENELLEKÄÄN velkaa.
Mies pitäköön lompakkonsa, minä en ole ostettavissa.
ja lopuksi vielä ne kassit...
haluaa vaan brassailla iki-IHQ uroksellaan muille haaskoille :-)
joillekin naisille se mies on niin ku kiva koiranpentu vrt Paris Hiltonin Tinkerbell, jota raahataan mukana ja näytellään kuin jotain asustetta. Arvostan miestä joka osaa sanoa EI naiselle jos ei huvita lähteä mukaan kauppaan. Sellainen mies ei ole mies joka ei osaa pitää puoliaan naisen edessä terveellä tavalla.
'kattokaa kaikki muut naiset minkälainen uros mulla on ja vieläpä totaalisesti tossun alla ja talutushihnassa...',good damit,olkaa miehiä eikä hiirulaisia,jos ei huvita lähteä kauppaan niin sit ei vittu lähetä ja sillä selvä.Olin tossa yks päivä kaupassa ja siinä lähettyvillä pörräs nuorehko pariskunta jossa muija oli kieltämättä aika sexyn oloinen pakkaus ja jätkä nyt oli mitä oli.Sen minsan aikana mitä sitä touhua seurasin mulla kävi suorastaan sääliksi sen jätkän puolesta,eukko tiuski koko vitun ajan jostain,ehtipä mm. haukkua jätkän idiootiksi kun raukka ei heti huomannut missä tyhjät korit ovat ja sit kun jäbä hermostuksissaan pudotti sen juuri noukitun TYHJÄN korin maahan niin eukko tuhisi ja puhisi itsekseen kuin höyryveturi.Jos meno oli tota yleisellä paikalla niin mitähän vittua himassa tapahtuu,mä en halua edes tietää :-( Tossa oli niin hyvä ja elävä esimerkki mitä tapahtuu kun keskivertoa jopa pikkasen 'vähemmän komea' jätkä ja joku saatanan teiniprinsessa pistää hynttyyt yhteen,jätkä on ensihetkestä lähtien heittopussina ja huvittainta hommassa on se että sitä urpoa moinen ei varmaan edes haittaa,saahan se (jos se eukko harrastaa seksiä,musta tuntuu et se oli jo fyysisten halujenkin yläpuolella) naida vitun hyvännäköstä teini-kissaa...Good damit,ennemmin vetelen käteen lopun ikääni kuin alkasin vitun sylikoiraksi jollekkin pissaliisalle.Jossain vaiheessa tollakin jätkällä katkeaa todennäköisesti pinna ja silloin ns. lätty lätisee ja liha tummuu.
suinkaan ole "talutushihnassa" silloin kun he ovat emännän kanssa vaateostoksilla. Toiset tykkää, toiset ei. Toiset kulkee mukana mielellään, toiset pakosta.
Ette te voi olla aikuisia ihmisä, ettehän?!
Miten h...tissä jollain voi olla aikaa ja energiaa murehtia toisten kaupassa käymisiä ja käymättä jättämisiä? Mitä se kenellekään kuuluu, käykö ostoksilla miehen vai lasten vai kavereiden kanssa vai ihan vain yksiksensä. Jos mies ei halua lähteä mukaan, niin sitten aikuinen ihminen varmaankin kykenee avaamaan suunsa. Jos ei kykene, niin sitten kärsikööt.
Päälle päin tuskin näet kuka on mukana vapaaehtoisesti ja kuka ei. Kyllä muakin toisinaan vatuttaa shoppailla ruuhkassa, mutta silti on joskus mentävä.
Jos toisten ihmisten läsnäolo häiritsee omia ostoksiasi, kannattaa varmaan siirtyä nettishoppailuun tai ainakin alkaa käyttämään vain pikkuputiikkeja, joissa ruuhkaa on harvemmin. Huh huh.
Käymme poikaystäväni kanssa joskus viikonloppuisin yhdessä kaupungilla shoppailemassa, se on yksi tapa viettää aikaa yhdessä, sillä viikolla emme näe toisiamme. Minä en raahaa häntä mukanani, vaan etsimme tasapuolisesti vaatteita molemmille. Minusta on kivaa, että toinen toimii makutuomarina toiselle. Ei minulle ole ikinä tullut mieleenkään, että muut miehet siellä kyttäilisivät, mitä rättejä joku ventovieras nainen hipelöi. Taidat kuvitella turhia, ota vähän rennommin :)
Ei se ole meillä ainakaan yhtään väkinäistä, mies nauttii suunnattomasti siitä, kun hänen omat vaateostoksensa hoituvat alta aikayksikön minun ollessani ohjaimissa, ja sen kunniaksi hän haluaa auttaa mua valitsemaan vaatteita myös itselleni. Ei o sen kamalampi juttu.
Jos sä pelkäät että miehet jotenkin tarkkailis sua siellä vaatekaupassa, niin huolet pois: mun mies ainakin osaa sen verran käyttäytyä, että antaa toistenkin tehdä ostoksensa rauhassa... Mut voihan sinne kauppoihin tietenkin eksyä niitä v**** perv***sejä........? ;)
edes haluais mennä kenenkään jätkän kanssa etsimään itselleni vaatteita...nimittäin mulla kestää, enkä halua ketään viereen hoputtamaan, yksin on paljon rattoisampaa miettiä puoli tuntia ostaisko sen hajuveden vai en. Ja se suoraan sanottuna näyttää TYPERÄLLE jos poikaystävä on vain raahattu paikalle ikään kuin esiteltäväksi. Jos on jotain yhteistä ostettavaa tai poikaystävä tarvitsee apuasi ostoksissaan (jolloin muistutat enemmän hänen äitiään) niin on ihan ok että yhdessä käydään ostoksilla. Mutta oikeesti ihan sääliksi käy niitä miehiä, jotka näyttävät ihan eksyneeltä siellä rintaliiviosastolla, ja jonka nainen on selvästi vain pakottanut mukaan....eli samaa mieltä kuin ap, jättäkää ne poitsut kotiin!