nii mitä luulette mikä on loppu tulos Suomi-Kanada jää kiekossa itse veikkaa kanada voittaa 3-2 suomelta loppuu voimat 3. erässä
Suomi-Kanada
14
953
Vastaukset
- erkkaa lapaan
Periaatteessahan ottelussa ei suomella ole paljoa panosta. Puolivälieriin ollaan jo selvitty ja siellä tulee joka tapauksessa kova joukkue vastaan. Voisi olla jopa järkevää säästellä voimia tuleviin peleihin. Toivomuslistalla tietysti on ettei vastustaja olisi ainakaan venäjä koska se on kisojen eittämättä taitavin ja paras porukka ja tulee mitä ilmeisimmin voittamaan kullan. Mutaa veikataanpa nyt vaikka että suomen ja kanadan välinen peli päättyy tänään 2-2..siitä on hyvä jatkaa ja saavutetaan lohkovoitto!
- joukkue...
... tulee vastaan jos Suomi voittaa lohkonsa?
- tulee
joukkue... kirjoitti:
... tulee vastaan jos Suomi voittaa lohkonsa?
pudotuspelissä ensiksi USA, jos Suomi voittaa Kanadan.Jos häviää tulee vastaan Ruotsi.
- miisu.
Kanada voittaa 4-3.
Miisu Miisu!!!!!!! älähän nyt höpäjä omiasi. Tasapeli, sanotaan nyt vaikka 3-3 lähellä. Mutta................................ei pitäisi veikata mitään. Prrrrrööööööööööööhhhhhhhhhhhhhh!
- miisu..
höpöhassu kirjoitti:
Miisu Miisu!!!!!!! älähän nyt höpäjä omiasi. Tasapeli, sanotaan nyt vaikka 3-3 lähellä. Mutta................................ei pitäisi veikata mitään. Prrrrrööööööööööööhhhhhhhhhhhhhh!
ilta näyttää kumpi osuu oikeaan.Tiedän kyllä jo nyt sen.3-3 ei sinnepäinkään.pöh
- sisäpiiritietoa
Soitin Summaselle ja se sano "kaxkax, moixmoix!"
- Kala
Suomi vie tänään 6-4. Muuten. Summanen ei taida enää jaella sisäpiiritietoa? Ei se ainakaan kovin sisäpiiriläinen enää oo. khihi.
- 1-6
Kanada rökittää Suomen 6-1. Ei mitään selityksiä. Se on nähty jo niin monta kertaa.
- höpö höpö
Kanada häviää tahallaan tai pelailee tasan ettei tarttis USA:ta pudottaa het seuraavassa pelissä.
- pullataikina
Suomi-Kanada 2-1
0-1 niedermayer
1-1 selänne
2-1 peltonen- pullataikina
eihän Niedermayer oo edes känädän kokoonpanossa joten Kanukkien ainokaisen tekee Iginla.
- ainaki melkein
Niedermayer ei tehnyt Kanadan maalia, joten 2-0 osui oikeaan x)
- pullataikina
ainaki melkein kirjoitti:
Niedermayer ei tehnyt Kanadan maalia, joten 2-0 osui oikeaan x)
Suomi pelasi loistavasti eilen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.
Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii304635Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1283992Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta333717Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1462719Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten862583Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole402480Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom132461Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin652307Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt531957Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1451784