Ostin juuri kaveriltani Ismo Karvalta uuden laituri melonta setin ja kyselisin onko kenelläkään mitään hyviä koskia tiedossa.
Laituri melonta.
1
407
Vastaukset
- ismon kaveri Riuska Joonas
Mitä?Joo,ota yhteyttä allekirjoittaneeseen niin pidetään yhteinen kesäkauden avaus lokakuussa,jolloin on parhaat melontakelit laiturilla. Minä olen jo kokenut laiturimeloja ja en suosittele heti alkuun kovin isoja koskia,siinä ei tekniikka pääse kehittymään kovan vauhdin johdosta.Joten kannattaa aloittaa laiturimelonta tarpeeksi leveistä puroista,joissa vauhti ja kaljat pysyvät paremmin aisoissa.
Minun pitäisi ostaa uusi laiturimelontavälineet,koska Pielaveden kunnan sairaalan laituri,joka nussittiin toissa kesänä alkaa olemaan jo puhki.Käännöksissä huomaa ettei kaljat meinaa enää pysyä mukana,tämä johtuu kuluneista kanteista,koska osto tilanteessa oli hiukan kiire eikä ehditty kuitteja rantaan tulevalle hoitajalle kirjoittaa.Aloitettiin heti paikan päällä tiukka kovavauhtinen treeni,joka johti tekniikkavirheisiin ja laiturin nopeampaan kulumiseen.
Olemme rehellisiltä ja luotettavilta tahoilta tiedustelleet uusia settejä,lupailivat että Hollolan kunnan laiturit olisivat nopeita irrotettavia,joka auttaisi myös ostotilanteessa,että itse kilpailussa.
Uusin välineiden hankinnassa kannattaa kiinnittää juuri laiturin irrottamisen helppouteen,että pääsee oston jälkeen heti treenaamaan,eikä joudu välineen oston yhteydessä ongelmiin.
Pidetään yhteyttä,niin otetaan lokakuussa kesäkauden avajaisissa,ilo irti ja päästellään oikein kunnolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721137
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37551Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296538Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215489Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45482- 49477